Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Црвено-бели без успеха против Јадрана Царине

Ватерполисти Црвене звезде изгубили су на гостовању екипи Јадран Царине у Херцег Новом резултатом 16:7 у 11. колу Триглав регионалне лиге у доигравању од 1. до 5. места.

Након уводног вођства домаћих од 2:0, Звезда је успела преко Марка Радовића и Вељка Танкосића да изједначи до краја прве четвртине. Почетком другог периода Никола Рађен је донео вођство нашем тиму, али је онда уследила канонада Јадрана који постиже шест узастопних голова и стиже до 8:3. До краја првог полувремена екипе су постигле по још један гол, а стрелац за Звезду био је Филип Радојевић.

Ватерполисти Јадрана су константно увећавали предност која је на крају треће четвртине износила 13:6, а два гола за црвено-беле постигли су Петар Касум и Иван Гусаров. До краја меча Звезда је још једном затресла мрежу преко Вука Милојевића, док су домаћи то учинили још три пута за коначних 16:7.

Црвену звезду у понедељак 17. фебруара од 19 часова очекује још једно тешко гостовање екипи Југ Адриатик осигурање у Дубровнику.

ЈАДРАН ЦАРИНЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 16:7 (2:2, 7:2, 4:2, 3:1)

Игало – Базен: Институт. Судије: Божо Ђурашковић и Иван Раковић. Играч више: Јадран 5(3), Црвена звезда 5(1). Петерци: Јадран 1(1), Црвена звезда 1(1).

ЈАДРАН: Тешановић, Чагаљ, Попадић 3, Маскат, Баничевић 1, Аверка 4, Мијушковић 1, Ф.Гардашевић, М.Гардашевић 3, Вујовић, Бркић, Радовић 1, Ђуровић, Вучуровић 3. Тренер: Петар Радановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1, Касум 1, Глигоријевић, Васин, Илић, Радојевић 1, Милојевић 1, Рађен 1, Вукичевић, Гусаров 1, Радовић 1, Иванов, Стојановић. Тренер: Игор Милановић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт