Poraz crveno-belih od Mladosti

Vaterpolisti Crvene zvezde

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su u 10. kolu Triglav regionalne lige od HAVK Mladosti rezultatom 9:12 u drugoj fazi takmičenja, doigravanju od 1. do 5. mesta.

Gosti su već na samom startu stigli do ubedljivog vođstva od 5:1 i kontrolisali su rezultat do samog kraja. Zvezda je do poluvremena smanjila na 3:6, a sredinom treće četvrtine, nakon gola Tankosića i na 5:7, ali je Mladost uzvratila sa tri gola za plus pet.

Golovima Radojevića, Jankovića i Vasina crveno-beli opet prilaze na dva gola zaostatka (8:10), međutim Zagrepčani rutinski privode meč kraju i stižu do trijumfa – 9:12.

Narednog vikenda na programu je 11. kolo kada Crvena zvezda gostuje ekipi Jadran Carine iz Herceg Novog u okviru doigravanja od 1. do 5. mesta.

CRVENA ZVEZDA – HAVK MLADOST 9:12 (2:6, 1:0, 3:4, 3:2)

Beograd – Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Jakov Blašković i Lazar Anđelić. Igrač više: Crvena zvezda 6(2), Mladost 4(3). Peterci: Crvena zvezda 1(0), Mladost 2(1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Gligorijević, Vasin 1, Ilić 1, Radojević 1, Janković 1, Rađen 1, Vukičević, Gusarov 1, Radović, Ivanov, Šulc. Trener: Igor Milanović.

MLADOST: Marcelić, Radu 2, Miloš, Biljaka, Ćuk 2, Bajić, Bukić 4, Lazić, Boven 2, Dašić, Kunac, Harkov, Jurlina, Vrlić 2. Trener: Zoran Bajić.