Crvena zvezda ubedljiva na startu prvenstva Srbije

Danas je počelo Prvenstvo Srbije, a vaterpolistkinje Crvene zvezde su u podmlađenom sastavu deklasirale Spartak iz Subotice rezultatom 23:1 (6:1, 5:0, 2:0, 10:0).

Pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto su crveno-bele od početka do kraja uvećavale razliku protiv mlade ekipe iz Subotice. Već posle osam minuta je bilo 6:1, a igračice Dragane Ivković su konstantno tresle protivničku mrežu. Posebno efikasne crveno-bele su bile u poslednjih osam minuta, kada su postigle 10 golova.

Najefikasnija je bila Andrea Gašić sa pet golova, dok su Jelena Šarac, Anja Mišković i Tijana Lukić postigle po četiri pogotka.

Danas se igrao još meč između Vojvodine i Vračara, sutra se sastaju Taš 2000 i Senta, dok je Palilula bila slobodna.

Crvena zvezda – Spartak 23:1 (6:1, 5:0, 2:0, 10:0)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Sremčev i Radovanović. Isključenja: Crvena zvezda 2, Spartak 3. Peterci: Crvena zvezda 3 (2).

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Pantović, Koreni, Mijušković, Lukić 4, Teodorović 3, Šarac 4, Ilić 2, Gašić 5, Karličić, Mišković 4. Trener: Ivković.

SPARTAK: Šmit, V.Pozla, L.Pozla, Damjan, Tokić 1, Stanojević, Aleksić, Neđahaj, Duranti. Trener: Kopunović.