Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Црвена звезда убедљива на старту првенства Србије

Данас је почело Првенство Србије, а ватерполисткиње Црвене звезде су у подмлађеном саставу декласирале Спартак из Суботице резултатом 23:1 (6:1, 5:0, 2:0, 10:0).

Питање победника није се постављало, пошто су црвено-беле од почетка до краја увећавале разлику против младе екипе из Суботице. Већ после осам минута је било 6:1, а играчице Драгане Ивковић су константно тресле противничку мрежу. Посебно ефикасне црвено-беле су биле у последњих осам минута, када су постигле 10 голова.

Најефикаснија је била Андреа Гашић са пет голова, док су Јелена Шарац, Ања Мишковић и Тијана Лукић постигле по четири поготка.

Данас се играо још меч између Војводине и Врачара, сутра се састају Таш 2000 и Сента, док је Палилула била слободна.

Црвена звезда – Спартак 23:1 (6:1, 5:0, 2:0, 10:0)

Базен Милан Гале Мушкатировић. Судије: Сремчев и Радовановић. Искључења: Црвена звезда 2, Спартак 3. Петерци: Црвена звезда 3 (2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Пантовић, Корени, Мијушковић, Лукић 4, Теодоровић 3, Шарац 4, Илић 2, Гашић 5, Карличић, Мишковић 4. Тренер: Ивковић.

СПАРТАК: Шмит, В.Позла, Л.Позла, Дамјан, Токић 1, Станојевић, Алексић, Неђахај, Дуранти. Тренер: Копуновић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт