Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Кошаркашице поражене у првој утакмици ове године

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк претрпеле су тежак пораз су у 12.колу WABA лиге на гостовању екипи Берое у Старој Загори 93-46 (25-19, 23-9, 19-8, 26-10).

Тренер Драган Вуковић је искористио прилику да против јаког противника у првом мечу у новој години прилику пружи подмлађеној екипи, играчицама које су будућност клуба. Звезда је наступила без Милице Бојовић, Милине Мишељић и Маше Јанковић, што због опоравка од повреда пред наредна искушења, што због вируса. У екипи су биле Дуња Зечевић и Јована Спасовски, док су већу минутажу добиле Тамара Чубра и Нина Тешић.

Осим у првој четвртини, Црвена звезда није успевала да парира далеко искуснијем противнику. Након почетних поена, Берое је мини серијом 5-0 стигао до предности од пет поена коју је контролисао током првих десет минута (11-6, 16-11, 22-17). У последњем минуту прве деонице погађале су Бачварова (тројка) и Марта Вуловић за коначних 25-19.

У наставку новом мини серијом Берое стиже до прве двоцифрене предности, одмах је покушала да узврати Тамара Чубра, али Звездин налет одбијен је новом мини серијом од пет поена на средини друге четвртине, (36-23). Моника Енгелман је креирала серију 8-0, уз две везане тројке, за крај полувремена и већ тада високих 48-28.

Није било промена у другој полувремену. Берое је трећу деоницу отворио серијом 7-0, постизао поене у мини серијама до 67-34 на крају 30.минута, да би у последњем кварталу стигао и до максималне предности (+47) и коначног резултата 93-46, новом тројком Монике Енгелман. Тројку и прве поене у црвено-белом дресу постигла је Јована Спасовски.

Најефикасније са по 11 поена биле су Ивана Катанић и Нина Тешић, 8 је убацила Марта Вуловић.

У наредном колу WABA лиге, Звезда гостује екипи Партизана 1953.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Катанић 11 (6ск), Чубра 6 (5ск 2ас), Тешић 11 (3ск 3ас 4укл), Вуловић 8 (5ск), Недељков 2 (2ск 2ас 2укл), Зукановић 2, Деурић 3 (7ск), Чорто (1ск 1ас), Зечевић (2ск), Спасовски 3 (3ск 1укл). Тренер: Драган Вуковић

Извор: ККЖЦЗ, званични сајт