Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Košarkašice poražene u prvoj utakmici ove godine

Košarkašice Crvene zvezde Kombank pretrpele su težak poraz su u 12.kolu WABA lige na gostovanju ekipi Beroe u Staroj Zagori 93-46 (25-19, 23-9, 19-8, 26-10).

Trener Dragan Vuković je iskoristio priliku da protiv jakog protivnika u prvom meču u novoj godini priliku pruži podmlađenoj ekipi, igračicama koje su budućnost kluba. Zvezda je nastupila bez Milice Bojović, Miline Mišeljić i Maše Janković, što zbog oporavka od povreda pred naredna iskušenja, što zbog virusa. U ekipi su bile Dunja Zečević i Jovana Spasovski, dok su veću minutažu dobile Tamara Čubra i Nina Tešić.

Osim u prvoj četvrtini, Crvena zvezda nije uspevala da parira daleko iskusnijem protivniku. Nakon početnih poena, Beroe je mini serijom 5-0 stigao do prednosti od pet poena koju je kontrolisao tokom prvih deset minuta (11-6, 16-11, 22-17). U poslednjem minutu prve deonice pogađale su Bačvarova (trojka) i Marta Vulović za konačnih 25-19.

U nastavku novom mini serijom Beroe stiže do prve dvocifrene prednosti, odmah je pokušala da uzvrati Tamara Čubra, ali Zvezdin nalet odbijen je novom mini serijom od pet poena na sredini druge četvrtine, (36-23). Monika Engelman je kreirala seriju 8-0, uz dve vezane trojke, za kraj poluvremena i već tada visokih 48-28.

Nije bilo promena u drugoj poluvremenu. Beroe je treću deonicu otvorio serijom 7-0, postizao poene u mini serijama do 67-34 na kraju 30.minuta, da bi u poslednjem kvartalu stigao i do maksimalne prednosti (+47) i konačnog rezultata 93-46, novom trojkom Monike Engelman. Trojku i prve poene u crveno-belom dresu postigla je Jovana Spasovski.

Najefikasnije sa po 11 poena bile su Ivana Katanić i Nina Tešić, 8 je ubacila Marta Vulović.

U narednom kolu WABA lige, Zvezda gostuje ekipi Partizana 1953.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Katanić 11 (6sk), Čubra 6 (5sk 2as), Tešić 11 (3sk 3as 4ukl), Vulović 8 (5sk), Nedeljkov 2 (2sk 2as 2ukl), Zukanović 2, Deurić 3 (7sk), Čorto (1sk 1as), Zečević (2sk), Spasovski 3 (3sk 1ukl). Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt