Шоу Билија и Зоа за победу у Казању

Кошаркаши Црвене звезде остварили су седму победу у Евролиги ове сезоне. Вечерас су црвено-бели, предвођени фантастичним двојцем Били БеронЛорензо Браун, одиграли одличан меч и славили против Зенита резултатом 65:58 (20:16, 17;24, 14:7, 14:11).

Звезда је одиграла добру прву четвртину. Све је функционисало онако како је тренер Шакота замислио, па је овај период припао црвено-белима који на прву паузу одлазе са 4 поена предности (16:20).

Али онда, другу четвртину, Шакота почиње са веома импотентном петорком (Човић, Џенкинс, Давидовац, Куриџа, Штимац) која никако није успевала да уради нешто ни у нападу, али ни у одбрани, па је Зенит преокренуо меч и дошао до предности од +9  (29:20). Звезда пуне четри минуте није успела да погоди кош противника, а прве поготке за нашу екипу у овом периоду постиже Владимир Штимац за 29:22. Након што се на паркет вратио Лорензо Браун, Звезда се поново враћа у игру и кошевима Брауна и Гиста долази на само три поена заостатка (29:26). Зенит опет успева да дође до максималне предности 35:26. али кошем Брауна и са тројкама Берона и Лазића, Звезда опет улази у егал утакмицу (35:34). Зенит до краја овог периода успева да постигне кош више и на полувреме се одлази са три поена предности за домаћина – 40:37.

Трећа четвртина почела је опет веома неефикасно за црвено-беле. Наши кошаркаши нису успели да постигну кош три и по минуте, а тај пост прекида Берона погоцима са линије слободних бацања. После тога опет настаје период када ни једна ни друга екипа не могу да поентирају, а Гист поготком за два поена смањује на 42:41. После тога Берон погађа за два и Звезда је опет у водству 42:43. Након што су домаћини преко Понитке (слободна бацања) опет дошли до водства (44:43), Били Берон се подиже и погађа за три поена (44:46). Важну тројку у тим тренуцима погађа и Филип Човић и Звезда има +5 (44:49). До краја овог периода Зенит успева само да ублажи Звездино водство (47:51). Оно што је у овом периоду заиста било веома добро у Звездиној игри, јесте одбрана која је допустила домаћину да убаци само 7 поена за целу четвртину.

И последњу четвртину Звезда креће веоа лоше у нападу и прве поене постиже преко Лоренза Брауна тек након четри и по минуте игре. Ипак, одбрана је и у овој четвртини функционисала одлично (само 11 поена домаћина на крају), па је то на неки начин надоместило почетну неефикасност.  До краја утакмице Звезда успева да неутралише Зенитове покушаје у нападу, а судбину домаћина запечатио је вечерас фантастични Били Берон са тројком за коначних 58:65.

Берон је био најефикаснији на утакмици са 26 поена (4/4 за 2 и 5/6 за 3), док је Зо Браун постигао 18 поена (9/16 за 2), али је имао чак 9 скокова и 6 асистенција. Добру партију пружио је и Џејмс Гист са 7 поена али одличним ролама у одбрани.