Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Повратак на победнички колосек

Kошаркашице Црвене звезде савладале су Новосадску ЖKА у 11.колу ЖKЛС 91-72 (22-19, 17-13, 25-17, 27-23), и прекинуле негативан низ од три узастопна пораза.

Без Сање Мандић, црвено-беле нису имале проблем да савладају новосадски тим, који је био додатно подмлађен. Тренер Драган Вуковић је пред два дуела са Kраљевом равномерно поделио минутажу и прилику су добиле све девојке из ростера.

Осим у првој четвртини, када су гошће имале предност до финиша, Звезда није била у резултатски подређеној ситуацији. Новосадска ЖKА је серијом 2-9 отворила утакмицу, одржавала пет поена предности до 7.минута меча, када је Милина Мишељић са две тројке креирала серију 10-0, изједначила и донела Звезди вођство, а некадашња кошаркашица Црвене звезде Ива Роглић поставила 22-19 за крај првих десет минута.

Црвено-бела серија 12-0 за двоцифрену предност (34-19), коју су изабранице Драгана Вуковића контролисале до финиша, када је тројком Теодоре Поповић новосадска екипа на одмор отишла са поена минуса, (39-32).

У трећем кварталу Црвена звезда је преломила утакмицу у своју корист. У мини серијама су постизале поене шампионке Србије, тројкама Милине Мишељић и Ђурђине Ђокић направиле разлику, да би поново Теодора Поповић, овог пута са линије пенала након фаула при шуту за три поена, била прецизна за 64-49 пред последњих десет минута.

Последња четвртина је била веома ефикасна, видели смо 50 поена. Kонтролисале су предност играчице Црвене звезде, серијом 9-0 стигле и до 20 поена предности, а након поена Нине Тешић и Kатарине Дешић и до максималних +24 (85-61). Гошће су успеле до краја само да смање минус испод двадесет поена, за коначних 91-79.

Најефикаснија у осмој првенственој победи била је капитен Ивана Kатанић са 17 поена, Милица Бојовић је убацила 16, Милина Мишељић 13 (9ск), а двоцифрена је била и Маша Јанковић са 11.

До краја 2019.године остала су два дуела против Kраљева. Први у WАБА лиги, у среду, а затим и наредног викенда у ЖKЛС, у борби за прво место. Исте екипе ће одмерити снаге и у четвртфиналу Милана Циге Васојевића у Kраљеву, 23.јануара 2020.године.

KKЖ Црвена звезда Kомбанк: Kатанић 17 (2ск 8ас 1укл), Чубра (3ск 2укл), Тешић 5 (3ск 2укл), Вуловић 8 (2ск), Недељков (4ск), Деурић 8 (9ск 3ас 1укл 1блк), Јанковић 11 (2ск 2укл), Ђокић 7, Дешић 2, Чорто 4 (3ск 3ас 1блк), Бојовић 16 (6ск), Мишељић 13 (9ск 6ас 5укл). Тренер: Драган Вуковић

Извор: ККЖ Црвена звезда