Košarka Košarka/Ženska košarka

Povratak na pobednički kolosek

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Novosadsku ŽKA u 11.kolu ŽKLS 91-72 (22-19, 17-13, 25-17, 27-23), i prekinule negativan niz od tri uzastopna poraza.

Bez Sanje Mandić, crveno-bele nisu imale problem da savladaju novosadski tim, koji je bio dodatno podmlađen. Trener Dragan Vuković je pred dva duela sa Kraljevom ravnomerno podelio minutažu i priliku su dobile sve devojke iz rostera.

Osim u prvoj četvrtini, kada su gošće imale prednost do finiša, Zvezda nije bila u rezultatski podređenoj situaciji. Novosadska ŽKA je serijom 2-9 otvorila utakmicu, održavala pet poena prednosti do 7.minuta meča, kada je Milina Mišeljić sa dve trojke kreirala seriju 10-0, izjednačila i donela Zvezdi vođstvo, a nekadašnja košarkašica Crvene zvezde Iva Roglić postavila 22-19 za kraj prvih deset minuta.

Crveno-bela serija 12-0 za dvocifrenu prednost (34-19), koju su izabranice Dragana Vukovića kontrolisale do finiša, kada je trojkom Teodore Popović novosadska ekipa na odmor otišla sa poena minusa, (39-32).

U trećem kvartalu Crvena zvezda je prelomila utakmicu u svoju korist. U mini serijama su postizale poene šampionke Srbije, trojkama Miline Mišeljić i Đurđine Đokić napravile razliku, da bi ponovo Teodora Popović, ovog puta sa linije penala nakon faula pri šutu za tri poena, bila precizna za 64-49 pred poslednjih deset minuta.

Poslednja četvrtina je bila veoma efikasna, videli smo 50 poena. Kontrolisale su prednost igračice Crvene zvezde, serijom 9-0 stigle i do 20 poena prednosti, a nakon poena Nine Tešić i Katarine Dešić i do maksimalnih +24 (85-61). Gošće su uspele do kraja samo da smanje minus ispod dvadeset poena, za konačnih 91-79.

Najefikasnija u osmoj prvenstvenoj pobedi bila je kapiten Ivana Katanić sa 17 poena, Milica Bojović je ubacila 16, Milina Mišeljić 13 (9sk), a dvocifrena je bila i Maša Janković sa 11.

Do kraja 2019.godine ostala su dva duela protiv Kraljeva. Prvi u WABA ligi, u sredu, a zatim i narednog vikenda u ŽKLS, u borbi za prvo mesto. Iste ekipe će odmeriti snage i u četvrtfinalu Milana Cige Vasojevića u Kraljevu, 23.januara 2020.godine.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Katanić 17 (2sk 8as 1ukl), Čubra (3sk 2ukl), Tešić 5 (3sk 2ukl), Vulović 8 (2sk), Nedeljkov (4sk), Deurić 8 (9sk 3as 1ukl 1blk), Janković 11 (2sk 2ukl), Đokić 7, Dešić 2, Čorto 4 (3sk 3as 1blk), Bojović 16 (6sk), Mišeljić 13 (9sk 6as 5ukl). Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽ Crvena zvezda