Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Poraz u Banovićima u neizvesnom finišu

KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde poražene su u 10.kolu WABA lige u Banovićima od domaće ekipe 69-64 (18-24, 20-12, 19-15, 12-13) i zabeležile osmi poraz u regionalnom takmičenju.

Česte promene prednosti i velike serije obeležile su utakmicu prvog kola drugog dela WABA lige, a Crvena zvezda je u finišu ispustila priliku da dođe do treće pobede.

Dve velike serije već u prvoj četvrtini: Crvena zvezda je serijom 10-2 povela, da bi domaća ekipa odgovorila sa 9-0 i preuzela vođstvo na četiri minuta do kraja prve deonice, (11-10). Nakon kratkog perioda igre koš za koš, Milica Bojović je vratile prednost Zvezdi, koju je potvrdila Đurđina Đokić trojkom za 18-24 na kraju prvih deset minuta.

Zvezda je do maksimalnih +8 stigla posle poena Miline Mišeljić i Maše Janković, da bi usledio pad u igri i nova serija Banovića 8-0, koju je kreirala Milica Zeljković sa šest poena za izjednačenje na sredini druge četvrtine, (28-28). Koš za koš, Zvezda je kontrolisala minimalnu prednost, da bi Irena Vrančić sa penala donela 38-36 svojoj ekipi za kraj prvog poluvremena.

Milica Zeljković i Jovana Marković su sa dve trojke učvrstile vođstvo svoje ekipe, a Tejlor Dominik Džons donela maksimalnih devet poena razlike Banovićima na sredini trećeg perioda igre, (52-43). Zvezda serijom 8-0 prilazi na koš zaostatka, ali nalet šampiona Srbije je odbila novom trojkom Jovana Marković, a Džons novim poenima postavlja 57-51 pred ulazak u poslednjih deset minuta.

Crvena zvezda je poslednju četvrtinu otvorila serijom 10-0, dobra odbrana i kontrola skoka omogućili su izabranicama Dragana Vukovića da grade rezultat i imaju prednost pred finiš meča, (57-61). Ali u poslednja četiri minuta Zvezda je postigla samo tri poena, a Banovići serijom 8-0, uz trojku Zeljkovićeve, prelomile susret u svoju korist. Nađa Nedeljkov je pogodila za 67-64, Nikolina Delić sa penala bila precizna oba puta, za konačnih 69-64.

Ivana Katanić je ostvarila novi dabl-dabl, 16 poena uz 13 skokova, pratile su je Milica Bojović sa 15 i Maša Janković sa 12 poena, po 8 skokova obe. Zvezda je vezala i treći uzastopni poraz pred poslednje duele u 2019.godini.

U subotu je protivnik Novosadska ŽKA, zatim sledi „dupli program“ protiv Kraljeva, mečevi u WABA ligi i ŽKLS.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Katanić 16 (14sk 2as 6ukl), Čubra, Tešić 4, Vulović 2, Nedeljkov 8 (2sk), Deurić 2 (4sk 1ukl), Janković 12 (8sk 1ukl), Đokić 3 (3sk 3as), Dešić, Čorto, Bojović 15 (8sk), Mišeljić 2. Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt