Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Пораз у Бановићима у неизвесном финишу

ККЖ Црвена звезда

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у 10.колу WABA лиге у Бановићима од домаће екипе 69-64 (18-24, 20-12, 19-15, 12-13) и забележиле осми пораз у регионалном такмичењу.

Честе промене предности и велике серије обележиле су утакмицу првог кола другог дела WABA лиге, а Црвена звездa је у финишу испустила прилику да дође до треће победе.

Две велике серије већ у првој четвртини: Црвена звезда је серијом 10-2 повела, да би домаћа екипа одговорила са 9-0 и преузела вођство на четири минута до краја прве деонице, (11-10). Након кратког периода игре кош за кош, Милица Бојовић је вратиле предност Звезди, коју је потврдила Ђурђина Ђокић тројком за 18-24 на крају првих десет минута.

Звезда је до максималних +8 стигла после поена Милине Мишељић и Маше Јанковић, да би уследио пад у игри и нова серија Бановића 8-0, коју је креирала Милица Зељковић са шест поена за изједначење на средини друге четвртине, (28-28). Кош за кош, Звезда је контролисала минималну предност, да би Ирена Вранчић са пенала донела 38-36 својој екипи за крај првог полувремена.

Милица Зељковић и Јована Марковић су са две тројке учврстиле вођство своје екипе, а Тејлор Доминик Џонс донела максималних девет поена разлике Бановићима на средини трећег периода игре, (52-43). Звезда серијом 8-0 прилази на кош заостатка, али налет шампиона Србије је одбила новом тројком Јована Марковић, а Џонс новим поенима поставља 57-51 пред улазак у последњих десет минута.

Црвена звезда је последњу четвртину отворила серијом 10-0, добра одбрана и контрола скока омогућили су изабраницама Драгана Вуковића да граде резултат и имају предност пред финиш меча, (57-61). Али у последња четири минута Звезда је постигла само три поена, а Бановићи серијом 8-0, уз тројку Зељковићеве, преломиле сусрет у своју корист. Нађа Недељков је погодила за 67-64, Николина Делић са пенала била прецизна оба пута, за коначних 69-64.

Ивана Катанић је остварила нови дабл-дабл, 16 поена уз 13 скокова, пратиле су је Милица Бојовић са 15 и Маша Јанковић са 12 поена, по 8 скокова обе. Звезда је везала и трећи узастопни пораз пред последње дуеле у 2019.години.

У суботу је противник Новосадска ЖКА, затим следи „дупли програм“ против Краљева, мечеви у WABA лиги и ЖКЛС.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Катанић 16 (14ск 2ас 6укл), Чубра, Тешић 4, Вуловић 2, Недељков 8 (2ск), Деурић 2 (4ск 1укл), Јанковић 12 (8ск 1укл), Ђокић 3 (3ск 3ас), Дешић, Чорто, Бојовић 15 (8ск), Мишељић 2. Тренер: Драган Вуковић

Извор: ККЖЦЗ, званични сајт