Košarka Košarka/Izveštaji i analize

Poraz u Moskvi

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od CSKA rezultatom 100-74 (26-21, 26-23, 24-18, 24-12) u utakmici 14.kola Evrolige.

Pred 4000 gledalaca u „Megasport areni“ u Moskvi najefikasniji igrač na utakmici bio je Majk Džejms sa 29 poena, dok su kod crveno-belih dvocifren učinak imali Davidovac sa 17 i Beron sa 14 poena.

U prvom poluvremenu nošeni izvanrednom igrom Džejmsa košarkaši CSKA su brzo stigli do prednosti i na veliki odmor otišli sa prednošću od 8 poena (52-44, uz 22 poena Džejmsa).

U prvih 20 minuta crveno-beli su uspevali da ostanu u rezultatskom priključku zahvaljujći dobroj saradnji tandema Kuzmić-Čović, a nastavak je doneo promenljivu igru crveno-belih, koje je uz kvalitet protivnika, skraćena klupa i smanjena rotacija koštala boljeg rezultata i utiska, koji je bio dobar posebno u trenutku kada su počeli da pogađaju Davidovac i Beron, a Crvena zvezda prišla na zaostatak od samo 3 poena, (59-56).

Međutim, nakon toga ponovo je usledio veliki pad u igri, a domaćin je serijom 17-6 završio treću deonicu. Tada je bilo 76-62, a do kraja utakmice domaćin je uvećao prednost i stigao do ubedljive pobede.

Ovo je bio deveti poraz košarkaša Crvene zvezde koji već u petak dočekuju Olimpijakos u utakmici 15.kola Evrolige u „Štark areni“.