Пораз у Москви

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су од ЦСКА резултатом 100-74 (26-21, 26-23, 24-18, 24-12) у утакмици 14.кола Евролиге.

Пред 4000 гледалаца у „Мегаспорт арени“ у Москви најефикаснији играч на утакмици био је Мајк Џејмс са 29 поена, док су код црвено-белих двоцифрен учинак имали Давидовац са 17 и Берон са 14 поена.

У првом полувремену ношени изванредном игром Џејмса кошаркаши ЦСКА су брзо стигли до предности и на велики одмор отишли са предношћу од 8 поена (52-44, уз 22 поена Џејмса).

У првих 20 минута црвено-бели су успевали да остану у резултатском прикључку захваљујћи доброј сарадњи тандема Кузмић-Човић, а наставак је донео променљиву игру црвено-белих, које је уз квалитет противника, скраћена клупа и смањена ротација коштала бољег резултата и утиска, који је био добар посебно у тренутку када су почели да погађају Давидовац и Берон, а Црвена звезда пришла на заостатак од само 3 поена, (59-56).

Међутим, након тога поново је уследио велики пад у игри, а домаћин је серијом 17-6 завршио трећу деоницу. Тада је било 76-62, а до краја утакмице домаћин је увећао предност и стигао до убедљиве победе.

Ово је био девети пораз кошаркаша Црвене звезде који већ у петак дочекују Олимпијакос у утакмици 15.кола Евролиге у „Штарк арени“.