Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice SDCZ

Crveno-bele zaustavljene u četvrtfinalu Kupa Srbije

ŽOK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su u četvrtfinalnoj seriji Kupa Srbije pošto su u revanš meču izgubile od Uba rezultatom 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 23:25).

Crveno-bele su u prvom meču u Ubu slavile rezultatom 1:3 (25:18, 22:25, 23:25, 20:25) i nedostajalo im je dva seta za prolaz među četiri najbolje ekipe. Ipak, odbojkašice Uba su uspele da nadoknade minus i zbog boljeg poen količnika obezbede plasman u polufinale Kupa.

Polovinom prvog seta gošće su odličnom igrom na mreži osvojile sedam uzastopnih poena i povele su sa 18:10. Nakon dvocirenog vođstva Uba (12:22) crveno-bele su predvođene Milicom Milunović napravile seriju od 5:1 i smanjile na 17:23. Međutim, naredna dva poena su pripala odbojkašicama Uba koje dolaze do početnog vođstva – 17:25.

Sjajnom igrom u bloku na početku drugog seta Zvezda dolazi do vođstva od 5:0. Tu prednost naš tim je održao do tehničkog tajm auta, a gošće su potom smanjile na 14:12. Ana Jeković je vezala dva as servisa za 17:12, a Ub je ponovo prišao na minus dva (19:17). Usledio je blok Božice Marković koja je potom poentirala iz servisa, a onda se nadovezala i Anja Ašonja sa tri poena, pa je Zvezda stekla šest set lopti. Treću je iskoristila naša ekipa preko Jekovićeve za izjednačenje – 25:19.

Ovog puta, na početku trećeg seta, gošće su bile te koje su kontrolisale igru i rezultat. Povele su sa 6:1, a do polovine seta su uvećale razliku i došle do prednosti od 14:7. Zvezdine dame su nakon asa Tare Taubner prišle na 11:16, a onda su se poeni neizmenično osvajali. U završnici seta Zvezda je smanjila na 18:21, ali su naredna tri poena pripala Ubu koji dolazi do šest set lopti. Crveno-bele su spasile četiri, ali ne i petu koja je donela Ubu novo vođstvo – 22:25.

Naše odbojkašice su loše započele set koje su morale da osvoje da bi se plasirale u polufinale. Gošće su brzo pravile veliku razliku koja je posle tehničkog tajm auta iznosila 14:5. Naša ekipa je onda zaigrala mnogo bolje i u serijama “topila” razliku. Nakon bloka Milice Tasić bilo je 17:19, a u završnici Ašonja je novim blokom smanjila na samo poen zaostatka (21:22). Ipak, crveno-bele nisu uspele da dođu do izjednačenja, pa je Ub slavio trijumf i plasman u polufinale – 23:25.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Milica Tasić sa 16 poena. Ana Jeković je osvojila 12, a po 11 poena su dodale Božica Marković i Milica Milunović.

Zvezdine odbojkašice u petak 6. decembra od 18 časova dočekuju subotički Spartak u okviru 10. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – UB 1:3 (17:25, 25:19, 22:25, 23:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Aleksandra Balandžić i Tomislav Popović. Trajanje meča: 104 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 8, Jeković 12, Simić, Marković 11, Milunović 11, Đorđević 5, Ašonja 8, Tasić 16, Malešević 5, Stepanović (libero). Nisu igrale: Cvetković, Stanković, Vidojević, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

UB: Đurđević (libero), Gligorić 11, Živanović, Kutlešić 13, Stojković, Lukić 2, Mitrović, Vulin 17, Trivunović 11, Biberović 16, Nisu igrale: Jakovljević, Bjelić, Jelić, Bezarević. Trener: Marijana Boričić.

Izvor: OKCZ, zvanični sajt