Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezda bolja u derbiju kola

KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde su u duelu sa prošlosezonskim finalistom plej-ofa ŽKLS-a još jednom bile uspešnije od rivala iz Novog Sada i ostvarile sedmi uzastopni trijumf, 73-65 (16-14, 18-23, 18-23, 21-5).

Povratkom u ekipu i na teren, još uvek rovitih, Milice Bojović i Maše Janković crveno-bele su sa velikom energijom ušle u duel protiv ambicioznog protivnika, predvođenim Jovanom Adamović.

Takav pristup doneo je Zvezdi prednost odmah na startu, serija 8-2. Do sredine četvrtine gošće su preko Jovane Adamović i Lare Radulović uspele da se rezultatski vrate u meč, ali je Milina Mišeljić prvim poenima osigurala vođstvo pred kraja prvog perioda igre, 16-14.

Druga deonica pripala je ekipi 021. Meč su obeležile serije poena na obe strane, uz dosta promena vođstva. 021 je do prve prednosti stigao nakon serije 7-0 na startu druge četvrtine (16-21), Milina Mišeljić sa dve trojke odbila nalet gošći, a zatim započela seriju 9-0, uz 6 poena Nađe Nedeljkov (31-24), da bi sa novih sedam vezanih poena aktuelni vicešampion izjednačio rezultat, (31-31). U finišu Trebovac i Radović su kreirale seriju 5-0 za prednost 34-37, na kraju prvog poluvremena.

I u trećoj četvrtini je viđen isti odnos snaga. 021 je išao do +5 u dva navrata, Zvezda stizala minus, odgovornost je preuzela Mišeljić i pogađala u presudnim momentima za priključak, a Todorović i Adamović donele maksimalnih plus 8 pred poslednjih 10 minuta, 52-60.

Poslednji kvartal je u potpunosti pripao Crvenoj zvezdi, pre svega u odbrani. Odlično su crveno-bele udvajale i zaustavile Jovanu Adamović, Duerić je zbog pet faulova morala van igre, i dopustile samo pet poena, jedan koš iz igre. Zvezda je serijom 8-0 izjednačila (60-60), a Nina Deurić trojkom donela i prvu prednost posle dužeg perioda igre, čime je nagovestila rasplet (63-61). Ulaskom u poslednji minut Ivana Katanić i Sanja Mandić su bile sigurne sa penala i osigurale sedmi trijumf Crvene zvezde, 73-65.

Milina Mišeljić je bila najproduktivnija sa 17 poena (7sk), Milica Bojović je postigla 14, Sanja Mandić 13, a Ivana Katanić ostvarila dabl-dabl učinak – 12 poena, uz 10 asistencija, i sedamuhvaćenih lopti.

Zvezda u narednom kolu gostuje ekipi Partizana 1953, a u sredu dočekuje Trešnjevku u WABA ligi.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Mandić 13 (4sk 5as 1ukl), Katanić 12 (7sk 10as 1ukl), Tešić, Vulović, Nedeljkov 10 (4sk 1ukl), Deurić 5 (6sk 2as 1ukl 2blk), Janković 2 (2sk 2ukl), Đokić, Čorto (2sk), Bojović 14 (6sk 2as), Mišeljić 17 (7sk 2as 3ukl). Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt