Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезда боља у дербију кола

ККЖ Црвена звезда

Кошаркашице Црвене звезде су у дуелу са прошлосезонским финалистом плеј-офа ЖКЛС-а још једном биле успешније од ривала из Новог Сада и оствариле седми узастопни тријумф, 73-65 (16-14, 18-23, 18-23, 21-5).

Повратком у екипу и на терен, још увек ровитих, Милице Бојовић и Маше Јанковић црвено-беле су са великом енергијом ушле у дуел против амбициозног противника, предвођеним Јованом Адамовић.

Такав приступ донео је Звезди предност одмах на старту, серија 8-2. До средине четвртине гошће су преко Јоване Адамовић и Ларе Радуловић успеле да се резултатски врате у меч, али је Милина Мишељић првим поенима осигурала вођство пред краја првог периода игре, 16-14.

Друга деоница припала је екипи 021. Меч су обележиле серије поена на обе стране, уз доста промена вођства. 021 је до прве предности стигао након серије 7-0 на старту друге четвртине (16-21), Милина Мишељић са две тројке одбила налет гошћи, а затим започела серију 9-0, уз 6 поена Нађе Недељков (31-24), да би са нових седам везаних поена актуелни вицешампион изједначио резултат, (31-31). У финишу Требовац и Радовић су креирале серију 5-0 за предност 34-37, на крају првог полувремена.

И у трећој четвртини је виђен исти однос снага. 021 је ишао до +5 у два наврата, Звезда стизала минус, одговорност је преузела Мишељић и погађала у пресудним моментима за прикључак, а Тодоровић и Адамовић донеле максималних плус 8 пред последњих 10 минута, 52-60.

Последњи квартал је у потпуности припао Црвеној звезди, пре свега у одбрани. Одлично су црвено-беле удвајале и зауставиле Јовану Адамовић, Дуерић је због пет фаулова морала ван игре, и допустиле само пет поена, један кош из игре. Звезда је серијом 8-0 изједначила (60-60), а Нина Деурић тројком донела и прву предност после дужег периода игре, чиме је наговестила расплет (63-61). Уласком у последњи минут Ивана Катанић и Сања Мандић су биле сигурне са пенала и осигурале седми тријумф Црвене звезде, 73-65.

Милина Мишељић је била најпродуктивнија са 17 поена (7ск), Милица Бојовић је постигла 14, Сања Мандић 13, а Ивана Катанић остварила дабл-дабл учинак – 12 поена, уз 10 асистенција, и седамухваћених лопти.

Звезда у наредном колу гостује екипи Партизана 1953, а у среду дочекује Трешњевку у WABA лиги.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Мандић 13 (4ск 5ас 1укл), Катанић 12 (7ск 10ас 1укл), Тешић, Вуловић, Недељков 10 (4ск 1укл), Деурић 5 (6ск 2ас 1укл 2блк), Јанковић 2 (2ск 2укл), Ђокић, Чорто (2ск), Бојовић 14 (6ск 2ас), Мишељић 17 (7ск 2ас 3укл). Тренер: Драган Вуковић

Извор: ККЖЦЗ, званични сајт