Хокеј Хокеј/Извештаји

Шокантан пораз Звезде у Јесеницама

СКХЛ Црвена звезда

Хокејаши Црвене звезде враћају се из Јесеница кући погнуте главе. Наиме, у мечу против Јесеница, коју у ИХЛ-у сачињавају углавном играчи до 20 година, црвено-бели су доживели болан пораз од 3:2.

ХД Хидриа јесенице – СКХЛ Црвена звезда 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Прва трећина припала је домаћину која је голом Подрекара пред сам крај трећине дошла у водство од 1:0. Други период припао је црвено-белим оклопницима. Прво је Евгени Каситски (асистенција Бркушанин – Чегринтсев) у 36. минути донео изједначење 1:1, да би капитен Марко Бркушанин (асистенција Новаковић – Каситски) у 38. минути преокренуо меч у корист наше екипе.

А онда у трећем периоду шок! Домаћини су у 55. минути преко Зора дошли до изједначења 2:2, да би Подрекар у 56. минути поставио коначних 3:2 за Јесенице. Није помогло ни то што је пред сам крај утакмице тренер Јовица Рус извео голмана Ранковића. Једноставно пак није хтео у гол.

Овим поразом наша екипа је знатно умањила шансе за првим местом у регуларном делу првенства.