Хокеј Хокеј/Извештаји

Јуниори и други пут поражени од Триглава

СКХЛ Црвена звезда (јуниори)

Јуниори Црвене звезде одиграли су данас свој други меч против екипе Триглава у оквиру ИХЛ такмичења до 19 година. У мечу који је обиловао искључењима гости су се боље снашли и славили.

СКХЛ Црвена звезда – ХК Триглав 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)

Триглав је одлично почео овај меч и у првих 7 минута дошла до огромне предности од 0:3. У другој минути стрелац је био Мравље (0:1), да би на 0:2 повисио Шлибар. У 7. минути већ је било 0:3, а егзекутор је био  Кременович. Звезда је преко Алексе Гвозденовића смањио на 1:3, али гости преко Мрављеа долазе до свог четвртог поготка (1:4). Ипак, до краја Звезда успева да смањи водство гостију. Стрелац другог гола уа 2:4 био је Матја ранковић.

У другој трећини Звездини јуниори нису искористили бројна искључења гостију, па су мреже мировале.

У последњем периоду уместо голова прштала су исључења на обе стране. Али мреже су мировале све до 59. минута када је Жагар постигао пети гол за Триглав за коначних 2:5.