Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Šesti trijumf Zvezdinih dama

KKŽ Crvena zvezda

Crveno-bele savladale Student u okviru prve utakmice 7.kola Prve ženske košarkaške lige Srbije u „Basket Sitiju“, 76-52 (18-15, 20-13, 17-10, 21-14).

Uspešno su nastavile tamo gde su stale pre pauze izabranice Dragana Vukovića. Crvena zvezda je bila drastično oslabljena neigranjem Milice Bojović i Maše Janković zbog povreda, odsutna je bila i Đurđina Đokić (virus), a priliku da debituje dobila je Miljana Ćaćić, član kadetske generacije „Zvezdinih zvezdica“.

Osim u prvih deset minuta kada je viđena otvorena igra, i dosta grešaka i promašenih zicera na oba koša, nisu crveno-bele imale većih problema da stvore razliku i ostvare novu pobedu.

U prvom periodu igre videli smo jedinu promenu rezultata. Zvezda je imala početnu prednost nakon poena Marte Vulović, Tete i Dimitrijević su donele jedino vođstvo svom timu, a Nađa Nedeljkov i Milina Mišeljić kreirale mini seriju za 7-5 i prednost koju su crveno-bele kontrolisale do kraja utakmice. Razlika u prvih deset minuta se kretala između tri i pet poena, 18-15.

Nina Deurić je imala veliku ulogu u današnjoj pobedi, zajedno sa Sanjom Mandić kreirala je seriju 7-0 za prvo dvocifreno vođstvo (32-21), koje je Zvezda zadržala i za kraj poluvremena, posle poena Nađe Nedeljkov u timskoj akciji, (38-28).

Sa dve vezane serije po 6-0 šampionke Srbije su praktično prelomile utakmice već u prvim minutima treće četvrtine (53-34), Dimitrijević i Tete su uspele da spuste minus ispod 20 poena pred poslednjih deset minuta, (55-38).

U poslednjem kvartalu priliku su dobile mlađe igračice i nade, debitovala je Miljana Ćaćić, a posle poena Tamare Čubre „iz kornera“ Zvezda je imala maksimalnu prednost – plus 25, (68-33). Petorka Čorto, Dešić, Deurić, Mitrović, Ćaćić je završila utakmicu, a Nina Deurić i Tamara Čorto „zatvorile“ meč poenima za 76-52.

Najefikasnija Nina Deurić sa 14 poenam, jedan skok daleko od prvog seniorskog dabl-dabl učinka (9sk), Sanja Mandić je ubacila 13, Milina Mišeljić 12 (8sk), a dvocifrena je bila još i Marta Vulović sa 10 poena.

Za vikend sledi nastavak takmičenja i u WABA ligi, u 7.kolu Zvezda gostuje Budućnosti u Podgorici (utorak 19), a zatim sledi duel protiv 021 iz Novog Sada.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Mandić 13 (3sk 6as), Katanić 2, Čubra 2 (1as 1ukl), Tešić 4, Vulović 10 (6sk 6blk), Nedeljkov 6 (5sk 2ukl), Deurić 14 (9sk 5ukl 2blk), Dešić 1 (3sk 1as), Čorto 8 (6sk 2as 2ukl 1blk), Mitrović 4 (3sk 2as 2blk), Ćaćić (2sk 1ukl), Mišeljić 12 (8sk 3ukl). Trener: Dragan Vuković

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt