Zvezda deklasirala Igokeu

Crvena zvezda - Igokea (ABA liga)

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su večeras ekipu Igokee u okviru 6. kola ABA lige. Pred oko 2.500 gledalaca, crveno-beli su deklasirali Igokeu rezultatom 103:61 (29:18, 24:10, 23:17, 27:16).

Prva četvrtina krenula je sa naizmeničnim vodstvom. Zvezda je preko Lorenza Brauna i Kuzmića pogađala za 2 poena, dok je Grin kod gostiju prvo postigao koševe iz tri slobodna bacanja, a onda pogodio i trojku. Međutim, Zvezda pojačava tempu i dolazi, posebno zahvaljujući odličnom Zo Braunu, do vodstva od 15:6. U tim trenucima Zvezdina serija je bila 11:0, a prekinuo je Lešić sa pogotkom za tri poena. Ipak, več u sledećem napadu Zo Braun pogađa trojku za 18:9. Koševima Bilija Berona Zvezda prvi put dolazi do dvocifrene prednosti (22:11). Uz dve mini serije na obe strane, do kraja razlika se nije menjala, pa su crveno-beli na prvi odmor otišli sa prednošću od 29:18.

Zvezda drugu četvrtinu kreće trojkom Berona za 32:18, a onda trojku pogađa i Džejms Gist za 35:20. Beron postiže ubrzo još dva poena za 37:20,a trener gostiju je bio primoran da traži tajm aut. Zvezda je u tim trenucima potpuno zaključala svoj koš, pa na 5:54 do kraja ove četvrtine koševima Dobrića dolazi do +20 (40:20). Četa Andrije Gavrilovića nije popuštala. Čak šta više, crveno-beli su izgarali za svaku loptu, a košem za dva poena Zo Brauna, Zvezda dolazi do maksimalnih 53:26. Igokea je uspela da pogodi za dva poena iz slobodnih bacanja (Lešić), a u poslednjem Zvezdinom napadu Odžo je pokušao da pogodi za tri, ali se lopta zadržala na prvom obruču, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 53:28.

Trojkom odličnog Berona, Zvezda na samom početku treće četvrtine dolazi do +29 (59:30), a Kuzmić na asistenciju Brauna dolazi do najveće prednosti +31 (61:30). Ništa se nije promenilo na parketu dvorane Aleksandar Nikolić, sem što je na 5:07 do kraja ove četvrtine Lazić pogodio trojku za 68:35 i najveću prednost do tada (+33). Fantastičnom, sedmom, asistencijom Brauna, Dobrić pogađa za 74:40. Do kraja Igokea košem Evansa uspeva da smanji razliku na “podnošljivih” 76:45.

Poslednji period krenuo je malo opuštenijom igrom crveno-belih. Pokušao je Gavrilović da pruži priliku Nenadiću na mestu pleja, ali ni on, kao ni Filip Čović u prethodnim mečevima, nije pokazao da može da iznese pritisak koji je ove sezone znatno veći nd ovom ekipom, pa ga je Gavrilović morao vratiti na klupu. I u toj opuštenoj igri, crveno-beli su preko Čarlsa Dženkinsa, uspeli na 4:23 do kraja meča da dođu do najveće prednosti 91:56, što je nateralo trenera gostiju, Bajića, da traži tajm aut. Ni to nije pomoglo gostima, pa Dobrić postiže dva poena za 93:56, a onda Odžo iz slobodnih bacanja donosi maksimalnih +39 (95:56). 100-ti poen za Zvezdu postiže Dobrić trojkom iz kornera (100:58), a Beron 5-om trojkom povisuje na 103:61, što je bio i konačan ishod meča.

Definitivno je igrač utakmice bio Lorenzo Braun koji je zaista pokazao da će biti ogromno pojačanje za crveno-bele, ali se zaista da primetiti da našoj ekipi fali taj drugi plej koji će moći da odmeni Brauna. Najefikasniji je večeras bio Beron sa 19, a sledili su ga Braun, Dobrić i Gist sa 13, te Kuzmić sa 10 poena.

Što se tiče ABA lige Zvezda u sledećem kolu (nedelja, 17. novembar, 20 časova) igra večiti derbi protiv Partizana, dok pre toga dočekuje ekipu Asvela u okviru Evrolige.