Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Novi poraz rukometaša

RK Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde doživeli su još jedan poraz. Ovaj put bolja je bila ekipa Obilića koja je slavila rezultatom 27:23 (15:13).

U prvom poluvremenu smo videli egal utakmicu, ali je na početku drugog poluvremena Obilić, serijom od 4:0, napravio prednost od šest golova razlike i sve što su crveno-beli uspeli bilo je da smanje zaostatak na 23:21. Ipak, snage za potpuni prokret nije bilo.

Najefikasniji je bio Matija Nikolić sa 5 golova, po 4 puta su pogađali Horvat, Tufegdžić i Lazić.

Zvezda u narednom kolu dočekuje lidera na tabeli, Dinamo iz Pančeva, a pre tog meča sledi duel sa Rekreativom u četvrtfinalu Kupa Srbije grupa Centar.

8. kolo, ARKUS liga

OBILIĆ – CRVENA ZVEZDA 27:23 (15:13)

Beograd, hala: USC“ Voždovac“. Gledalaca: 200. Sudije: Branislav Đokić i Boban Blagojević (Jagodina). Isključenja: Obilić 8, Crvena zvezda 8 minuta. Sedmerci: Obilić 4(3), Crvena zvezda 4(3).

OBILIĆ: Radović, Savić, Podraščić 2, Ćorović 1, Vokši 2(1), Aničić 7(2), Jestrović 3, Teodorović 1, Mirić, Pavić 8, Milutinović 1, Dotlić, Mandić, Đorđević, Ivošević 2, Tasić. Trener: Daniel Petković

CRVENA ZVEZDA: Jovanović 3, Horvat 4, M.Lazić, Ljubojević, Šaponjić 2, Gemaljević, Majes, Rajičević 1(1), Lazić 4, Jelić, Andrejević, Tufegdžić 4, Utvić, Abramović, Božović, M.Nikolić 5(2). Trener: Radan Rovčanin