Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Poraz od Spartaka

Odbojkaši Crvene zvezde danas su se sastali sa ekipom subotičkog Spartaka u okviru 5. kola BPŠ Superlige Srbije. Nažalost, naši odbojkaši su poraženi nakon pet setova rezultatom 2:3 (25:15, 21:25, 17:25, 25:22, 13:15).

Zvezda je dobro krenula i dobila prvi set veoma ubedljivo sa 25:15. Ali Subotičani preokreću meč u svoju korist u sledeća dva seta, pa su crveno-beli morali dobro da se oznoje u četvrtom setu koji uspevju da dobiju i izjednače rezultat na 2:2.

U petom setu viđeno je dosta uzbuđenja, ali je ekipa Spartaka bila pribranija i sigurnija, te uspela da slavi za konačnih 2:3.

Najefikaniji na meču bio je Milutin Nejić sa 22 poena. Luka Tadić je osvojio 17, a Lazar Dodić 14 poena.

Narednog vikenda igra se 6. kolo BPŠ Superlige Srbije, a Crvena zvezda će gostovati ekipi Niša.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (S) 2:3 (25:15, 21:25, 17:25, 25:22, 13:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Branislav Jovančić i Mirko Janković. Trajanje meča: 108 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 3, Jevtić (libero), Petković 1, Tadić 17, U. Nikolić 5, Nejić 22, Jovanović, Dodić 14, Pavlović 8. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Popović, Fet, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 18, Veselinović 12, Peić (libero), Seizović, Nestorović 1, Radosavljević 16, Tumbas 11, Nedeljković 8. Nisu igrali: Simić, Tonić, Dulić. Trener: Igor Žakić.