Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda posle preokreta do pobede u Staroj Pazovi

Izvor: SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su trijumf nad Jedinstvom u Staroj Pazovi rezultatom 1:3, po setovima 25:17, 15:25, 20:25, 25:27, u 4. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Iako su Pazovčani poveli sa 1:0, naši odbojkaši su uspeli da se vrate u meč dođu do preokreta i trijumfa vrednog tri boda.

Domaći su bolje ušli u meč i već na startu poveli sa 6:2. Na tehničkom tajm autu je bilo 12:7, a onda je Zvezda odgovorila i stigla do izjednačenja (14:14). Međutim, Jedinstvo je zahvaljujući odličnim servisima Radišića i serijom od osam poena došlo do prednosti od 23:15. Crveno-beli ovoga puta nisu uspeli da ugroze vođstvo domaćina koji je zasluženo osvojio prvi set – 25:17.

Zvezda je bila odlična na početku drugog seta, pogotovo na mreži. Sa osam uzastopnih poena crveno-beli su poveli sa 8:1 uz četiri vezana bloka, tri Uroša Nikolića. Ubrzo je naš tim stigao i do dvocifrenog vođstva (3:13). Crveno-beli su uspeli da uvećaju razliku, poveli sa 21:9, a onda su domaći vezali četiri poena, pa je usledio tajm aut Tomislava Kukanjca. Zvezdini odbojkaši su prekinuli niz Jedinstva i mirno dolaze do izjednačenja – 15:25.

U trećem periodu igre se vodila velika borba. Ekipe su bile gotovo izjednačene, a domaći su imali blagu prednost od 20:18. Crveno-beli su ušli furiozno u samu završnicu predvođeni Milutinom Nejićem i sa sedam vezanih poena došli do preokreta – 20:25.

Pazovčani su poveli na startu četvrtog perioda igre sa 8:5, a na tehničkom tajm autu bilo je 12:10. Serijom od 5:1 Jedinstvo je povelo sa 17:12, ali je Zvezda postepeno uspela da smanji razliku i priđe na samo poen zaostatka (20:19). Izjadnečenje je usledilo posle bloka Vlade Petkovića za 23:23. Jedinstvo je imalo dve prilike da meč uvede u peti set, ali su crveno-beli spasili obe set lopte, preko Nejića došli do prve meč lopte koju su odmah poenom Uroša Nikolića iskoristili da dođu do sva tri boda 3:1 – 25:27.

Crveno-bele su predvodili Lazar Dodić sa 19, Milutin Nejić sa 17 i Uroš Nikolić sa 14 osvojenih poena.

Narednog vikenda na programu je 5. kolo BPŠ Superlige Srbije kada će Crvena zvezda dočekati Spartak iz Subotice.

JEDINSTVO – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:17, 15:25, 20:25, 25:27)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Mirko Janković i Vladimir Cvetković. Trajanje meča: 106 minuta.

JEDINSTVO: Mladenović, Stanković 7, Ilinčić (libero), Pešut 11, Radišić 5, Majstorović 3, Ćuk 16, Pajić 1, Škrbić 3, Mirković, Paravinja, Roljić 13. Nije igrao: Radivojević. Trener: Željko Vukelić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković 3, Tadić 9, U. Nikolić 14, Fet 1, Nejić 17, Dodić 19, Pavlović 8, Andonović. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Popović, Mašulović. Trener: Tomislav Kukanjac.