Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Poraz rukometaša u večitom derbiju

Partizan - Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde su kao gosti izgubili 90. večiti derbi. Ekipa Partizana bila je bolja i slavila rezultatom 28:25 (17:13).

Prvo poluvreme je proteklo u konstantnoj prednosti domaćina. Zvezda je imala svoje prilike za priključak, alisu greške kumovale tome da prednost ostane na strani crno-belih.

U drugom poluvremenu crveno-beli su odigrali znatno bolje. Golman Zvezde, Janko Gemaljević, bio je odličan i prednost se svela na svega gol prednosti za Partizan – 18:17. Partizan se ponovo odlepio na 4 gola prednosti (24:20), ali se Zvezda vratila na 24:23 zahvaljujući Stefanu Šaponjiću.

Ipak, nakon što je Partizan promašio sedmerac, rukometaši Crvene zvezde nisu iskoristili naredna tri napada i posle toga ih je stigla kazna u vidu tri vezana gola za domaćina za konačnih 28:25.

Najefikasniji sa po 6 golova bili su najiskusniji kapiten Ivan Rajičević i Nikola Lazić.

Crveno-beli nisu uspeli da slave u derbiju ni nakon šest vezanih mečeva, a propustili su i lepu priliku da se priključe gornjem delu tabele. Nakon reprezentativne pauze u 7. kolu ARKUS lige, Zvezda dočekuje Rudar iz Kostolca.

Partizan – Crvena zvezda 28:25 (17:13)

Beograd, dvorana: USC „Voždovac“. Gledalaca: 600. Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nenad Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Partizan 3(2), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: Partizan 4, Crvena zvezda 8 minuta.

PARTIZAN: Mihajlov, Petrić, Jokić 1, Mitrović, Radovanović 9, Bajčeta 1, Minić, Radulović 4, Varga, Živković 5 (2), Trnavac, Gojković 2, Vujičić, Cvijetić, Mićić 4, Gudurić. Trener: Bojan Butulija

CRVENA ZVEZDA: Jovanović, Horvat 2, Ljubojević, Šaponjić 3, Gemaljević, Majes, Rajičević 6(2), Lazić 6, Jelić, Andrejević 2, Tufegdžić, Utvić 3, Abramović, Erić 3, Božović, Nikolić. Trener: Radan Rovčanin