Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Пораз рукометаша у вечитом дербију

Партизан - Црвена звезда

Рукометаши Црвене звезде су као гости изгубили 90. вечити дерби. Екипа Партизана била је боља и славила резултатом 28:25 (17:13).

Прво полувреме је протекло у константној предности домаћина. Звезда је имала своје прилике за прикључак, алису грешке кумовале томе да предност остане на страни црно-белих.

У другом полувремену црвено-бели су одиграли знатно боље. Голман Звезде, Јанко Гемаљевић, био је одличан и предност се свела на свега гол предности за Партизан – 18:17. Партизан се поново одлепио на 4 гола предности (24:20), али се Звезда вратила на 24:23 захваљујући Стефану Шапоњићу.

Ипак, након што је Партизан промашио седмерац, рукометаши Црвене звезде нису искористили наредна три напада и после тога их је стигла казна у виду три везана гола за домаћина за коначних 28:25.

Најефикаснији са по 6 голова били су најискуснији капитен Иван Рајичевић и Никола Лазић.

Црвено-бели нису успели да славе у дербију ни након шест везаних мечева, а пропустили су и лепу прилику да се прикључе горњем делу табеле. Након репрезентативне паузе у 7. колу АРКУС лиге, Звезда дочекује Рудар из Костолца.

Партизан – Црвена звезда 28:25 (17:13)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 600. Судије: Душан Стојковић (Ниш) и Ненад Николић (Лесковац). Седмерци: Партизан 3(2), Црвена звезда 3(2). Искључења: Партизан 4, Црвена звезда 8 минута.

ПАРТИЗАН: Михајлов, Петрић, Јокић 1, Митровић, Радовановић 9, Бајчета 1, Минић, Радуловић 4, Варга, Живковић 5 (2), Трнавац, Гојковић 2, Вујичић, Цвијетић, Мићић 4, Гудурић. Тренер: Бојан Бутулија

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић, Хорват 2, Љубојевић, Шапоњић 3, Гемаљевић, Мајес, Рајичевић 6(2), Лазић 6, Јелић, Андрејевић 2, Туфегџић, Утвић 3, Абрамовић, Ерић 3, Божовић, Николић. Тренер: Радан Ровчанин