Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Rukometaši slavili protiv Železničara

Crvena zvezda - Železničar 24:22

Rukometaši Crvene zvezde uspeli su ove subote da upišu svoju drugu prvenstvenu pobedu. U jednom uzbudljivom meču savladali s ekipu niškog Železničara 24:22 (10:12).

Prvo poluvreme pripalo je Nišlijama koji su uspeli da preokrenu Zvezdino vodstvo i završe prvo poluvreme sa dva gola prednosti. U drugom Zvezda brzo dolazi do izjednačenja. Međutim ekipa iz Niša vraća prednost na svoju stranu i činilo se da će odneti bodove iz Beograda. Međutim, tada na scenu stupa golam Crvene zvezde, Gemaljević, koji svojim odbranama vraća samopouzdanje ekipi i Zvezda serijom od 7:0 u poslednjih 10 minuta uspeva da slomi otpor Železničara i da na kraju slavi 24:22.

Igrač utakmice je bio Janko Gemaljević, golman Crvene zvezde, po drugi put u pet odigranih kola, a najefikasniji u redovima pobednika pivotmen Dušan Andrejević sa pet golova. Pratili su ga kapiten Ivan Rajičević i Miljan Erić sa po 4, dok su Ivan Horvat i Nikola Lazić tri puta tresli mrežu.

Veoma bitna pobeda crveno-belih, veoma bitan trenutak za položen test karaktera pred 90. večiti rukometni derbi, koji nas očekuje u ponedeljak 21. oktobra (18.00) na Banjici, uz direktan prenos. Za prekid još jednog negativnog niza rezultata.

Crvena zvezda – Železničar 24:22 (10:12)

Beograd, dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovančić (Pančevo). Isključenja: Crvena zvezda 6, Železničar 8 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2), Železničar 5 (3).

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Jovanović, Horvat 3, Šaponjić, Gemaljević, Majes, Rajičević 4 (2), Lazić 3, Jelić, Andrejević 5, Tufegdžić 3, Utvić 2 (1), Abramović, Erić 4, Božović, M.Nikolić. Trener: Radan Rovčanin

ŽELEZNIČAR: Matović, Bojan Radivojević, Milovanović 4, Ačković, Stanojević 5, Petrović 1, Boris Radivojević 2, Milosavljević 1, Stošić, A.Stojanović 3, Jevtić 2, Cvetković, Potkonjak, D.Stojanović, Pavlović 4 (2). Trener: Đorđe Teodorović