Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Рукометаши славили против Железничара

Црвена звезда - Железничар 24:22

Рукометаши Црвене звезде успели су ове суботе да упишу своју другу првенствену победу. У једном узбудљивом мечу савладали с екипу нишког Железничара 24:22 (10:12).

Прво полувреме припало је Нишлијама који су успели да преокрену Звездино водство и заврше прво полувреме са два гола предности. У другом Звезда брзо долази до изједначења. Међутим екипа из Ниша враћа предност на своју страну и чинило се да ће однети бодове из Београда. Међутим, тада на сцену ступа голам Црвене звезде, Гемаљевић, који својим одбранама враћа самопоуздање екипи и Звезда серијом од 7:0 у последњих 10 минута успева да сломи отпор Железничара и да на крају слави 24:22.

Играч утакмице је био Јанко Гемаљевић, голман Црвене звезде, по други пут у пет одиграних кола, а најефикаснији у редовима победника пивотмен Душан Андрејевић са пет голова. Пратили су га капитен Иван Рајичевић и Миљан Ерић са по 4, док су Иван Хорват и Никола Лазић три пута тресли мрежу.

Веома битна победа црвено-белих, веома битан тренутак за положен тест карактера пред 90. вечити рукометни дерби, који нас очекује у понедељак 21. октобра (18.00) на Бањици, уз директан пренос. За прекид још једног негативног низа резултата.

Црвена звезда – Железничар 24:22 (10:12)

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Марко Секулић и Владимир Јованчић (Панчево). Искључења: Црвена звезда 6, Железничар 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 3 (2), Железничар 5 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Јовановић, Хорват 3, Шапоњић, Гемаљевић, Мајес, Рајичевић 4 (2), Лазић 3, Јелић, Андрејевић 5, Туфегџић 3, Утвић 2 (1), Абрамовић, Ерић 4, Божовић, М.Николић. Тренер: Радан Ровчанин

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Матовић, Бојан Радивојевић, Миловановић 4, Ачковић, Станојевић 5, Петровић 1, Борис Радивојевић 2, Милосављевић 1, Стошић, А.Стојановић 3, Јевтић 2, Цветковић, Поткоњак, Д.Стојановић, Павловић 4 (2). Тренер: Ђорђе Теодоровић