Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Crveno-bele rukometašice poražene

žrk crvena zvezda

Rukometašice Crvene zvezde doživele su poraz na Crvenom krstu od ekipe Radničkog, rezultatom 29:27 (16:9).

Prvo poluvreme je apsolutno pripalo domaćoj ekipi Radničkog koja je na kraju ovog dela imala prednost od čak sedam golova. U drugom poluvremenu Zvezdine rukometašice su zaigrale malo bolje, ali zbog nekih svojih neiskorištenih prilika nisu uspele da preokrenu rezultat iako je za to bilo prilike.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde i na meču bila je kapiten Jovana Ristić sa 10 pogodaka, Jana Momčilović je pratila sa 5.

Crvena zvezda iz dve odigrane utakmice ima polovičan uspeh – po jednu pobedu i poraz, a u 4. kolu dočekuje „fenjeraša“, ekipu Rudara iz Kostolca, (nedelja 16.00, USC „Voždovac“).

SU ŽRK Radnički – SU ŽRK Crvena zvezda 29:27 (16:9)

Beograd, dvorana: SD „Radnički“. Gledalaca: 150. Sudije: Dimitrije Matić i Branislav Vujanović. Isključenja: Radnički 16, Crvena zvezda 12 minuta. Sedmerci: Radnički 8 (6), Crvena zvezda 6 (6).

RADNIČKI: Janković, Terzić, Kostić, Roganović, Živanović 4, M.Tepša, Penjić 8 (6), Ignjatović 3, Vukosavljević 6, Radonjić 5, Tejić, N.Tepša, Zelić 3, Orović. Trener: Ivan Mijatović

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Jovanović, Ćurković 4 (1), S.Ilić, Momčilović 5, Ristić 10 (5), Đurišić, Ćorić 1, Grbić, Inđić 2, Kovač, Jelić, Erdeljanović 2, Kunčer 1, M.Ilić 1, Lončar 1. Trener: Vesna Bojković.