Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice SDCZ

Zvezda izgubila posle pet setova na početku sezone

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz u 1. kolu BPŠ Superlige Srbije na gostovanju Spartaku u Subotici rezultatom 3:2, po setovima 10:25, 25:19, 23:25, 25:23, 15:8.

Crveno-bele su odlično servirale na početku meča i vrlo lako i brzo došle do vođstva (10:25). Domaće su uzvratile u drugom setu. Vodile su tokom većeg dela, a Zvezda je uhvatila priključak i izjednačila na 17:17. Ipak, serijom od 7:1 Spartak je došao do šest set lopti, a potom i izjednačenja (18:25).

Subotičanke su imale vođstvo od 11:5, a potom i 14:11 u trećem setu, a onda je Zvezda serijom od devet poena na servis Milice Tasić došla do preokreta. Naše odbojkašice su ispustile veliku prednost, usledilo je izjednačenje u samoj završnici, ali su ipak preko Tasićeve i Tare Taubner stigle do novog vođstva – 23:25.

Sredinom četvrtog perioda igre Spartak je došao do opipljive prednosti, a Zvezda je u završnici uspela da istopi razliku. Ipak, domaće su sačuvale vođstvo, a onda došle i do novog izjednačenja u setovima – 25:23.

Odbojkašice Spartaka su bolje otpočele peti set. Na promeni strana vodile su 8:5, a onda su bez većih problema uvećavale vođstvo i na kraju došle do trijumfa od 3:2 – 15:8.

U Crvenoj zvezdi se istakla Božica Marković sa 14 osvojenih poena, Jelena Delić je upisala 12, a Tijana Malešević 10 poena.

Narednog vikenda na programu je 2. kolo BPŠ Superlige Srbije kada Crvena zvezda dočekuje ekipu Uba.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 3:2(10:25, 25:19, 23:25, 25:23, 15:8)

Subotica – Dvorana: HS Dudova šuma. Gledalaca: 200. Sudije: Jovana Vuković i Vladan Todorović. Trajanje meča: 117 minuta.

SPARTAK: Trnić 23, Marić 9, Spasojević (libero), Batinić 17, Rujević, Sarić 7, Baić 3, Živanović 14, Vučković (libero). Nisu igrale: Korolija, Drčić, Džaković, Jurić, Stojanović. Trener: Arsenije Protić.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 9, Stanković (libero), Jeković 1, Simić, Marković 14, Milunović 6, Đorđević 1, Ašonja 3, Tasić 9, Malešević 10, Delić 12, Stepanović (libero). Nisu igrale: Cvetković, Adžić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.