Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Poraz crveno-belih u Superkupu Srbije

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Vojvodine NS seme rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:16, 23:25, 25:23, u Superkupu Srbije koji je održan u Novom Sadu.

U završnici prvog seta Novosađani su došli do prednosti koju su pretvorili u vođstvo od 1:0 (25:22). Nastavili su domaći sa dobrom igrom i u drugom setu koji su ubedljivo rešili u svoju korist (25:16).

Zvezda je na početku trećeg seta povela, ali je Vojvodina serijom od sedam poena preokrenula rezultat u svoju korist (11:7). Beograđani su uspeli da stignu do izjednačenja, a u završnici i do preokreta odličnim servisima Aleksandra Andonovića i blokom Nikole Pavlovića (22:23). Crvena zvezda je nakon greške domaćih iskoristila prvu set loptu i smanjila vođstvo Vojvodine – 23:25.

Tokom većeg dela četvrtog perioda igre Novosađani su imali vođstvo. Zvezda je u završnici stigla do izjednačenja, ali je Vojvodina sa dva vezana poena uspela da dođe do pobede i prvog trofeja u sezoni – 25:23.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Lazar Dodić i Milutin Nejić sa po 15 postignutih poena.

Zoran Gajić, predsednik OSS, predao je Stevanu Simiću, kapitenu Vojvodine NS seme, pehar namenjen pobedniku Super kupa Srbije. Đula Mešter, prvi potpredsednik OSS, i Dragoljub Zbiljić, predsednik UO OK Vojvodina NS seme, predali su zlatne medalje odbojkašima Vojvodine NS seme.

Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predao je Vladi Petkoviću, kapitenu Crvene zvezde, plaketu namenjenu finalisti Super kupa Srbije. Radoslav Milić, predsednik Skupštine OSS, i Ana Avramović, generalni direktor OK Crvena zvezda, predali su srebrne medalje odbojkašima Crvene zvezde.

Već u subotu 5. oktobra od 18 časova u Novom Sadu je na programu novi duel Vojvodine NS seme i Crvene zvezde u okviru 1. kola BPŠ Superlige Srbije.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:23)

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Sudije: Stanislava Simić i Dejan Rogić. Trajanje meča: 105 minuta.

VOJVODINA NS SEME: Simić 12, Lakčević (libero), Mašulović 10, Blagojević 18, Radović, Todorović 3, Rudić, Perić 19, Nikić 11. Nisu igrali: Bajandić, Bojičić, Kovačević, Negić, Buša. Trener: Siniša Gavrančić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Petković 4, Tadić 2, U. Nikolić, Nejić 15, Sinđelić 5, Dodić 15, Pavlović 7, Andonović 8. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Popović, Fet. Trener: Tomislav Kukanjac.