Košarkašice Crvene zvezde trijumfalno su završile prvi deo takmičenja u WABA ligi, pobedom nad ekipom ŽKK Cinkarna iz Celja nakon produžetaka 81-73 (19-20, 20-12, 17-23, 13-14; 12-4) i sa maksimalnim učinkom sa prvog mesta ulaze u 2019.godinu!

Fantastičan niz crveno-belih košarkašica je nastavljen i protiv jednog od najvećih favorita za tron regionalne lige. Ekipa koja je u protekle sve sezone stizala do finala i drugu sezonu zaredom je položila „koplja“ pred Crvenom zvezdom.

Veoma izjednačena utakmica, Zvezda je u finišu ispustila šest poena prednosti, Ivana Katanić pokušala „flouterom“ da donese pobedu svom timu u regularnom toku, a Snežana Bogićević u produžetku razoružala gošće.

Čvrste odbrane su obeležile i početak meča, do sredine prve deonice je bio rezultat 7-7, Zvezda je serijom 6-0 stigla do prednosti (13-11), ali su gošće preko Ane Radović uzvratile, serija od sedam poena reprezentativke Srbije je obezbedila minimalnu prednost ekipi iz Celja na kraju prvij deset minuta, (19-20).

Zvezda je prvu trojku postigla iz trećeg pokušaja preko Nevene Naumčev, koja je zatim bila uspešna i nakon prodora i sačuvala Zvezdi +4, ali je ekipa Cinkarne preko Besar anulirala Zvezdino vođstvo, (28-28). I u drugoj četvrtini se teško dolazilo do poena, a Zvezda serijom 9-0 završava prvo poluvreme sa sedam poena razlike na svom kontu, što je ujedno bila i maksimalna prednost tokom regularnog dela meča, 39-32

Maksimalnu prednost Zvezda je kontrolisala do sredine trećeg kvartala, a ekipa Celja se poenima u mini serijama približavala i stigla do izjednačenja preko Vajt (50-50). Zahvaljujući tri vezane trojke (I.Katanić dve, Mišeljić) Zvezda je uspela da odbije nalet gošći, koje su u poslednjem minutu treće četvrtine postigle pet poena preko Friškovec i najavile neizvesnu završnicu, 56-55.

Tokom poslednje četvrtine viđena je veoma neizvesna borba i rezultatska klackalica. Zvezda je imala +6, da bi Celje preko Rendži Besar i Čantis Vajt serijom 9-0 stiglo do prve prednosti nakon kraja prve četvrtine, (63-66). Tada je Snežana Bogićević preuzela odgovornost, postigla pet poena, a Aleksandra Krošelj izjednačila na 69-69. Ostalo je 1:30 do kraja, Besar je bila neuspešna u tri navrata, Zvezda imala napada za pobedu, ali Ivana Katanić nije pogodila.

Upravo je Snežana Bogićević vezala šest poena na startu dodatnih pet minuta za crveno-bele, a Celje je bilo bez koša iz igre. Četiri poena sa linije penala, u poslednjih 2:30 bez poena. Šampion Srbije je bio koncentrisaniji, sigurniji u finišu i obezbedio i sedmu pobedu iz isto toliko mečeva, kao i prvo mesto na tabeli na kraju 2018.godine, 81-73.

Snežana Bogićević najefikasnija sa 20 poena, dabl-dabl Mine Đorđević – 19 poena, uz 12 skokova. Dvocifrena je bila i Ivana Katanić sa 12 poena.

Crvenu zvezdu do kraja 2018.godine očekuje još duel 14.kola ŽKLS protiv ekipe Šapca (subota, 12:00). Nastavak WABA lige na programu je 19.januara, kada Crvena zvezda gostuje u Podgorici, ekipi Budućnosti.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 5 (3sk), Čubra, Tešić, Topuzović 6 (7sk), Bogićević 20 (5sk 3as 3ukl), Zukanović 2 (2sk), A.Katanić 6 (6sk 5as 2ukl), I.Katanić 12 (5sk 5as), Bojović 8 (6sk 2as 2ukl), Đorđević 19 (12sk), Mišeljić 3 (3sk), Vulović.