Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Pobeda košarkašica u Kranju

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

Košarkašice Crvene zvezde zadržale su maksimalan učinak u WABA ligi i nakon treće odigrane utakmice jer su u Kranju savladale ekipu Triglava 76-68 (26-15, 15-15, 20-19, 15-19).

Zvezda je vodila konstantno od prvog do poslednjeg minuta, ekipa Triglava nije uspela nijednom da ugrozi prednost Crvene zvezde, ni da izjednači.

Crveno-bele su veoma brzo stigle do prednosti, u ranoj fazi utakmice su serijom 12-0 stigle do dvocifrenog vođstva (4-20), koje je bilo odlična osnova za građenje rezultata i puta do novog trijumfa.  Presingom i čvrstom odbranom nisu dozvolile protivnicima da postignu koš skoro punih 4 minuta, sve dok Lejla Omerbašić nije bila uspešna van linije 6,75. U finišu domaća ekipa je serijom 7-2 uspela da snizi minus na kraju prvih deset minuta, 15-26.

U drugom periodu, Triglav je uspevao samo da smanji minus ispod 10 poena, ali nijednom da ugrozi prednost Crvene zvezde. Kontantno vođstvo izabranica trenera Dragan Vukovića je variralo između 9 i 12 poena, koliko je i bilo na kraju prvog poluvremena, 31-40.

U trećem kvartalu, šampion Srbije je sa dve vezane trojke (Mišeljić i Bogićević) praktično potvrdio pobedu u Sloveniji i stigao do maksimalne prednosti od 17 poena, (32-49). Nije uspeo da se oporavi i uhvati rezultatski priključak šampion Slovenije, Kristina Topuzović je simultankom u finišu održala prednost Zvezde pred poslednjih deset minuta, 49-61.

U poslednjoj deonici domaća ekipa se trudila da snizi minus što je više moguće, a najviše zahvaljujući najefikasnijem pojedinicu Rebeki Abramovič i seriji 10-2 u poslednjih dva minuta su i uspeli u toj nameri. Kristina Topuzović je sa penala postavila konačnih 76-68 na 30 sekundi pre kraja utakmice.

Najefikasnija je Mina Đorđević sa 21 poenom, dvocifrena je još bila Kristina Topuzović sa 13 poena. Aleksandra Katanić je uz 7 poena zabeležila 10 asistencija i 8 skokova.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Montanu, a pre toga Novosadsku ŽKA u domaćem šampionatu predstojećeg vikenda.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 9, Čubra, Tešić, Topuzović 13 (4sk 1as 2ukl), Bogićević 7 (6sk 2as 2ukl), A.Katanić 7 (8sk 10as 2ukl 1blk), I.Katanić 5 (5as), Dešić, Bojović 7 (7sk 2as 2blk), Đorđević 21 (4sk 2as 1blk), Mišeljić 5, Vulović 2.