Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Zvezda poražena u derbiju

Izvor: Vaterpolovesti.com

U derbiju trećeg kola vaterpolo Super lige Srbije, Partizan je pobedio Crvenu zvezdu sa ubedljivih 12:7

Utakmicom između večitih rivala kompletirano je treće kolo Super lige Srbije za vaterpoliste, a maksimalan učinak ima samo Šabac, dok Partizan i Vojvodina imaju po sedam bodova. I u drugom duelu Zvezde i Partizana u ovoj sezoni, crno-beli su bili ubedljivi.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i iskoristio je prva tri napada, za vođstvo od 3:1. Međutim, crno-beli su do kraja prvog perioda izjednačili, a u naredne dve četvrtine su, predvođeni sjajnim centrima, Manojlovićem i Lazićem, bili mnogo bolji. Partizan je u drugom poluvremenu imao i šest golova razlike i lako je priveo meč kraju.

Crvena zvezda – Partizan 7:12 (3:3, 2:5, 0:3, 2:1)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Stanojević i Anđelić. Isključenja: Crvena zvezda 8, Partizan 11. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 2, Đorđević, Bursać, Peković , Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

PARTIZAN: Rističević, Dori 2, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M. Janković 1, Barać, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić.