Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Zvezda ispustila „+3“, vaterpolistkinje Mladosti šampionke

Izvor: Vaterpolovesti.com

Vaterpolistkinje Mladosti iz Zagreba osvojile su Regionalnu ligu.

One su u finalu u Dubrovniku pobedile Crvenu zvezdu sa 12:11, iako su crveno-bele posle tri četvrtine vodile sa 10:7. I treća utakmica ove dve ekipe bila je veoma interesantna. Najpre je ekipa iz Zagreba vodila 2:0, da bi potom Beograđanke preuzele prednost i u trećoj četvrtine su stigle do „+3“. Ipak, hrvatski predstavnik je u poslednjih osam minuta serijom 5:1 stigao do trofeja.

Najefikasnija kod pobednika bila je Dina Lordan sa tri gola, a isti učinak imale su i Nina Josifović i Teodora Rudić kod Zvezde.

Vaterpolo Regionalna liga za žene, finale

ŽVK Mladost – ŽVK Crvena zvezda 12:11 (2:2, 4:4, 1:4, 5:1)

Bazen Gruž. Gledalaca 200. Sudije: Raković-Krstonošić (Srbija), Periš (Hrvatska). Igrač više: Crvena zvezda 3 (1), Mladost 2 (1).

MLADOST: Šerkinić, Gegić, Županić 2, Kontek, Lordan 3, Skelin 2, Topić 1, Trusk, Bukić 1, Lacić, Crnički 1, Janković, Medvešek, Balić 2. Trener: Šimunić.

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Pantović 2, Čegar 1, Ćorović, Josifović 3, Rudić 3, Milovanović, Novaković, Kaplarević, Damnjanović, Ilić, Jakovljević 2, Vujović, Mišković. Trener: Ivković.