Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице

Vizura – Crvena zvezda 2:0

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su i drugi poraz u finalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige Srbije od Vizure rezultatom 3:2, po setovima 20:25, 23:25, 25:20, 25:22, 16:14.

Crveno-bele su vodile sa 0:2 u setovima, bile nadomak pobede u petom setu, ali nisu uspele da naprave odlučujući korak i sada se nalaze u veoma teškoj situaciji pošto Vizuri nedostaje još jedna pobeda za odbranu šampionske titule.

Serijom od 1:7 na početku meča crveno-bele su povele sa 6:11. Održavale su prednost, a posle asa Bojane Milenković bilo je 12:17. Domaće prave seriju od tri poena na servis Slađane Erić, a Crvena zvezda uzvraća istom merom i nakon as servisa Božice Marković vodi sa 15:20. Crveno-bele preko Milenkovićeve dolaze do šest set lopti, a Markovićeva iz bloka koristi treću za 20:25.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva nastavljaju sa dobrom igrom. Zvezda je vodila sa 2:5 i održavala prednost sve do tehničkog tajm auta kada Vizura preokreće rezultat u svoju korist i serijom od 6:1 dolazi do 15:12. Naša ekipa je potom uzvratila. Bile su crveno-bele odlične na mreži, a posle odličnih servisa Milke Stijepić usledili su blokovi, dva Sare Vučićević i jedan Milice Tasić, a nakon pet poena u nizu naša ekipa je vodila sa 15:17. Markovićeva iz bloka i Milenkovićeva iz napada su vezale tri poena i dovele naš tim do vođstva od 17:21. U završnici su domaće prišle na samo poen zaostatka, ali posle servis greške Erićeve naša ekipa stiže do dve set lopte. Drugu iz bloka koristi Katarina Čanak za vođstvo od 0:2 – 23:25.

Vizura je na početku trećeg perioda igre bila bolja. Domaće su povele sa 6:2 i vođstvo su sačuvale sve do tehničkog tajm auta kada je bilo 12:9 za aktuelnog šampiona. Crveno-bele su odmah potom vezale tri poena i izjednačile, ali je Vizura uzvratila sa četiri poena u nizu i povela sa 16:12 nakon čega je Vladisavljev zatražio tajm aut. Zvezda vezuje tri poena i prilazi na korak do izjednačenja. Tasićeva donosi našoj ekipi izjednačenje (19:19), ali Vizura na servis Ćirovićeve osvaja naredna četiri poena, a potom smanjuje vođstvo našeg tima na 1:2 – 25:20.

Posle početnog vođstva domaćeg tima od 7:4, Zvezda je vezala tri poena i nakon bloka Kristine Đurić izjednačila. Međutim, Vizura ponovo uspeva da se rezultatski “odlepi”, osvaja pet poena u nizu i vodi sa 15:9. Sa dva bloka Milke Stijpić i Sare Vučićević, a potom i odličnog servisa Stijepićeve, naš tim smanjuje na 16:14. Blokom Milenkovićeve Zvezdine dame dolaze do izjednačenja (18:18). Domaće u završnici stižu do vođstva od 22:20, a onda i do dve set lopte. Koriste prvu i meč uvode u peti set – 25:22.

Posle uvodnog vođstva Vizure od 3:0, Vladisavljev je bio primoran da zatraži tajm aut. Zvezda je odmah uhvatila priključak i izjednačila, a potom i povela sa 4:5. Na promeni strana crveno-bele su imale minimalnu prednost. Posle vođstva Vizure od 10:9, crveno-bele vezuju tri poena i dolaze do vođstva od 10:12. Ipak, u završnici Vizura prva stiže do meč lopte. Prvu priliku domaće nisu iskoristile, ali drugu jesu za novi trijumf – 16:14.

Najefikasnija u Crvenoj zvezdi bila je Bojana Milenković sa 21 poenom. Pratile su je Milka Stijepić sa 15, Božica Marković sa 14, Sara Vučićević sa 12 i Milica Tasić sa 11 osvojenih poena.

Vizura vodi sa 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige, a šampion Srbije postaće ekipa koja prva stigne do tri trijumfa u finalnoj seriji.

Treća utakmica je na programu u utorak 10. aprila od 18 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu. Eventualna četvrta utakmica igrala bi se 13. aprila u Beogradu, a ukoliko ekipe budu izjednačene po broju pobeda, odlučujući meč bi se igrao 16. aprila u Rumi.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 3:2 (20:25, 23:25, 25:20, 25:22, 16:14)
Rezultat u seriji: 2:0

Ruma – Dvorana: SC Ruma. Gledalaca: 350. Sudije: Dejan Rogić i Stanislavfa Simić. Trajanje meča: 130 minuta.

VIZURA: Erić 17, Gajević, Dimić (libero), Lozo 19, Lazović 22, Aleksić 16, Veselinović 2, J. Kocić, Ćirović 4, M. Kocić (libero), Carić 7. Nije igrala: Pejičić. Trener: Dejan Desnica.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 1, Stijepić 15, Đurić 1, Marković 14, Đorđević, Milenković 21, Tasić 11, Vučićević 12, Lukić 1, Stepanović (libero). Nisu igrale: Sekulić, Milunović. Trener: Aleksandar Vladisavljev.