Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Crvena zvezda u finalu brani titulu šampiona Srbije!

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde braniće titulu šampiona Srbije! Crveno-bele su i u drugom meču polufinalne serije savladale Radivoj Korać 64-55 (15-10, 16-20, 16-13, 17-12), i sa dve pobede se plasirale u finale.

Izjednačena borba u prvom poluvremenu. Nakon početne promene prednosti, Zvezda je serijom 6-0 došla do prednosti koju je održavala tokom četvrtine, (10-15). U drugoj četvrtini dve serije domaćina donose novu promenu rezultata, ali je Jovana Adamović donela Zvezdi minimalnu prednost na kraju prvih 20 minuta, (30-31).

Crvena zvezda je u trećoj četvrtini došla do osetnije prednosti serijom poena Snežane Bogićević (34-43), ali je ekipa Radivoj Koraća preko raspoložene Turudićeve uspela da uhvati priključak pred poslednjih deset minuta, (43-47). U poslednjem kvartalu, nova serija Crvene zvezde, koja prvi put dolazi i dvocifrene prednosti (50-60), i ne dozvoljava protivniku da se vrati u meč. Na kraju, Zvezda slavi 64-55 i obezbeđuje plasman u finale.

Najefikasnija je bila Jovana Adamović sa 21 poenom, uz 8 skokova. Mina Đorđević je dodala 13 poena, uz 7 skokova. Marija Prlja je zabeležila 8 asistencija.

Finalna serija se igra na tri pobede, a Crvena zvezda ima prednost domaćeg terena.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić (2as), Stjepanović, Prlja 3 (8as), Bogićević 9 (3sk 2as), Zukanović, A.Katanić 7 (4sk 2as 1ukl), Đokić, Naumčev 3 (2sk 1as 2ukl), Bojović 2 (3sk), Adamović 21 (8sk 2ukl 3blk), Đorđević 13 (7sk 2ukl 1blk), Jovanović 6 (5sk 5as 3ukl).