Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Crveno-belima četvrto mesto u regionu

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde poražene su u meču za 3.mesto od domaćina završnog turnira WABA lige, ekipe Montana 77-69 (21-18, 28-13, 16-19, 12-19), i na taj način zauzele su 4.mesto na F4 Regionalne lige.

Ekipa Montane je od starta imala minimalnu prednost, koju je održavala. Na kraju prve četvrtine vodili su 21-18, a u drugom periodu igre stekli prednost koja je bila presudna u odlučivanju pobednika ovog susreta.

Crveno-bele su bile rezultatski u igri do finiša poluvremena, uspele i da preokrenu rezultat i povedu preko Biljane Stjepanović (25-26), ali se u poslednja tri minuta Montana serijom 13-0 odlepila na dvocifrenu prednost i na poluvreme otišla sa 18 poena prednosti, 49-31. Crvena zvezda u tom periodu nije uspela da postigne koš.

U nastavku, Zvezda je serijom 7-0 uspela da priđe na 11 poena minusa (55-44), ali uspešno je Montana održavala rezultatsku prednost. Nije odustajao šampion Srbije, uspevao je mini serijama da smanji prednost domaćina i da se približi do konačnih 69-77 na kraju.

Najefikasnija je bila Biljana Stjepanović sa 15 poena, Jelena Jovanović je ubacila 14, Snežana Bogićević 13 poena.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 4 (4sk), Stjepanović 15 (3sk 3as), Tešić, Prlja 8 (3sk 4as 2ukl), Bogićević 13 (4sk 2as 2ukl), Zukanović, A.Katanić 8 (3sk 5as), Đokić, Naumčev 1 (4sk 1as), Bojović 4, Đorđević 2 (5sk), Jovanović 14 (6sk 2as 2ukl).