Poraz u Baru, majstorica za finale

Izvor: KK Crvena zvezda

Poraz od Mornara 88:84 i loša igra crveno-belih u Baru, u revanš meču polufinala ABA lige jtd. Najefikasniji Ročesti sa 16 i Davidovac sa 14 poena. “Majstorica” narednog ponedeljka u Beogradu.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u revanš meču polufinala ABA lige jtd od Mornara u Baru rezultatom 88:84 (30:21,18:24,21:18 i 19:20) čime je rezultat izjednačen na 1:1, a o putniku u finale odlučiće “majstorica” koja je na programu u ponedeljak u Beogradu.
U slabo izdanju crveno-belih, koji su zaostajali praktično od početka utakmice, najefikasniji je bio Rejlor Ročesti sa 16 poena i 4 asistencije, a sa dvocifrenim učinkom bili su još jedino Davidovac (14) i Omić (11 poena).
Domaći tim do pobede su nosili Vranješ sa 29 i Nidam sa 28 poena.
Crvena zvezda je na gotovo identičan način „otvorila” utakmicu kao i u ligaškom delu u Baru, kada je u ranoj fazi zaostajala 12 poena, ali ovoga puta nije mogla da se „vrati” i preokrene rezultat.
Već u 15minutu crveno-beli su dozvolili čak 42 ubačena poena (a odgovorili sa 29), i u tom tonu protekao je i ostatak meča, i pored činjenice da je trojkama Davidovca, Ročestija i dobrom mini-epizodom Omića, Crvena zvezda otišla na odmor sa 3 poena zaostatka.
Do sredine treće deonice i trojke Vranješa sa 58:52 igralo se u sličnom ritmu, sa dosta grešaka.
Jedan od ključnih trenutaka viđene je u 27.minutu kada je Lesorov promašaj za izjednačenje, kažnjen trojkom Mićovića (61:46), dok je u poslednjem minutu treće četvrtine nakon trojke Antića, za 64:66, odmah uzvratio Nidam.
Najveći pad, koji je crveno-bele koštao utakmice dogodio se od 31. do 35.minuta kada nisu ubacili ni jedan poen, pa je na semaforu od 66:69 u 1.minutu poslednje deonice, stajalo 78:66 nakon trojke Vranješa.
Taj zaostatak košarkaši Crvene zvezde mts nisu mogli da nadoknade, iako su u poslednjem minutu prišli na 4 poena minusa (trojka Davidovca) za 81:85.
Ipak, na kraju, Mornar je slavio sa konačnih 88:84 i izborio treći meč u ponedeljak u Beogradu.