Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Odbojkaši Zvezde zaustavljeni u polufinalu

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde poraženi su u polufinalu plej-ofa BPŠ Superlige Srbije od Vojvodine NS seme ukupnim rezultatom 1:3. U četvrtom meču polufinala Novosađani su slavili rezultatom 2:3, po setovima 25:23, 20:25, 23:25, 25:22, 12:15.

Nakon uvodnog vođstva gostiju Zvezda je na servis Andonovića preokrenula i povela sa 7:5. Nastavili su naši odbojkaši sa dobrom igrom, pa su nakon tehničkog tajm auta imali prednost od 14:8. Međutim, Beograđani su napravili niz grešaka koji je vratio Vojvodinu u igru. Vodile su “lale” sa 19:20, a onda su odbojkaši Zvezde zaigrali bolje i na kraju zahvaljujući greškama gostiju došli do vođstva od 1:0 – 25:23.

Novosađani su zaigrali mnogo bolje u drugom setu. U igru je umesto Kujundžića ušao Vemić što im je donelo stabilnost na prijemu, pa je Vojvodina na sredini seta vodila sa 9:14. Kobiljski je pokušao izmenama da unese sigurnost i stabilnost u našoj ekipi, ali su gosti sačuvali prednost. Na kraju su stigli do izjednačenja u setovima – 20:25.

Slično kao i u prethodnom setu, Vojvodina je na početku trećeg perioda igre povela sa 6:10. U igru su ušli Nikola Stoković i Lazar Dodić, a naši odbojkaši su hrabrije servirali. Postepeno su smanjivali vođstvo Vojvodine, pa su uspeli da dođu do izjednačenja 17:17. Beogradski crveno-beli su preko Danila Pavlovića poveli sa 20:18, ali su gosti sa tri vezana poena ponovo došli do prednosti. Sačuvali su svoje vođstvo i na kraju poveli sa 1:2 – 23:25.

Iako su Novosađani poveli na početku četvrtog seta sa 0:4 naši odbojkaši se nisu predavali. Odličnim servisima Mašulovića i rešenjima u napadu Gmitrovića Zvezda je preokrenula i povela sa 9:7. Odbojkaši Vojvodine su bili veoma nervozni u tim trenucima, pa je nakon crvenog kartona Pekoviću naša ekipa povela sa 17:14. Iskoristili su izabranici Dragana Kobiljskog slabiju igru gostiju da stignu do izjednačenja i meč uvedu u peti set – 25:22.

Na promeni strana u petom setu Crvena zvezda je imala prednost od 8:6. Novosađani su blokom Suhinjina i asom Mehića izjednačili, pa se igrao poen za poen. Posle greške naših odbojkaša Gosti su poveli sa 10:11. Vojvodina je blokom došla do dva poena prednosti, a naša ekipa nije uspela da se rezultatski vrati u igru i na kraju je izgubila sa 12:15.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Aleksandar Gmitrović sa 22 osvojena poena, dok je Danilo Pavlović upisao 17.

Odbojkaši Vojvodine NS seme igraće u finalu plej-ofa BPŠ Superlige Srbije protiv pobednika duela Novi Pazar – Spartak (S).

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 25:22, 12:15)
Rezultat u seriji: 1:3

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 250. Sudije: Aleksandar Petrović i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 125 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković, Gmitrović 22, Mašulović 6, Petrović 3, Nejić 10, Jovanović 1, Dodić 4, N. Pavlović 2, Andonović 7, D. Pavlović 17. Nije igrao: Tadić. Trener: Dragan Kobiljski.

VOJVODINA NS SEME: Simić 12, Vučićević 8, Stanković 2, Stevanović 7, Vemić 13, Kujundžić 2, Peković (libero), Mehić 27, Todorović 1, Suhinjin 8. Nisu igrali: Šormaz, Perić. Trener: Nedžad Osmankač.