Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice

Zvezdine dame povele u polufinalu plej-ofa

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su u prvom meču polufinala plej-ofa BPŠ Superlige Srbije ekipu Železničara u Lajkovcu rezultatom 2:3, po setovima 22:25, 25:22, 15:25, 25:18, 11:15 i na taj način odmah na startu serije napravile brejk.

Crveno-bele su od samog početka bile raspoložene za igru. Tokom celog prvog seta imale su blagu prednost. U završnici su sačuvale svoju prednost i povele sa 22:25.

Nastavila je Zvezda sa dobrom igrom. Ponovo je bila u prednosti na početku seta, ali su domaće uspele da preokrenu i povedu sa 16:12. Odbojkašice Železničara su čuvale stečeno vođstvo i na kraju su izjednačile – 25:22.

Naše odbojkašice su na isti način započele i treći period igre. Vodile su se 6:8, da bi posle tehničkog tajm auta došle do vođstva od 10:16. Povećavala je Zvezda svoje vođstvo da bi na kraju rutinski privela set kraju i došla do 1:2 – 15:25.

Prvi deo četvrtog seta bio je veoma zanimljiv. Železničar je imao blagu prednost, da bi tek u završnici uspeo da se rezultatski odlepi na 21:18. Domaće su osvojile i naredna četiri poena, pa je pobednika odlučivao peti set – 25:18.

Zvezda je silovito ušla u odlučujući set i na promeni strana je imala vođstvo od 1:8. Vodile su crveno-bele i sa 5:12 i bilo je jasno da će doći do trijumfa. Železničar je samo uspeo da ublaži poraz, a Crvena zvezda je povela u polufinalnoj seriji – 11:15.

Najefikasnija u timu Aleksandra Vladisavljeva bila je Milka Stijepić sa 20 osvojenih poena, čak osam iz bloka. Bojana Milenković je upisala 18, Milica Tasić 14, Božica Marković 12, a Sara Vučićević 11 poena.

Crvena zvezda vodi sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa, a ekipa koja prva obezbedi tri pobede plasiraće se u finale. Drugi meč je na programu u ponedeljak 19. marta od 19 časova u Lajkovcu.

ŽELEZNIČAR – CRVENA ZVEZDA 2:3 (22:25, 25:22, 15:25, 25:18, 11:15)
Rezultat u seriji: 0:1

Lajkovac – Hala sportova. Gledalaca: 900. Sudije: Dejan Rogić i Stanislava Simić. Trajanje meča: 127 minuta.

ŽELEZNIČAR: Spasenić (libero), Lazarević, Vasileva, Mitrović, Jovičić 29, Kutlešić 9, Gajić 8, Mlađenović 14, Stanimirović 10, Vignjević 6. Nisu igrale: Grujičić, Tošić. Trener: Svetlana Ilić.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 1, Čanak 4, Stijepić 20, Đurić 4, Marković 12, Milenković 18, Tasić 14, Vučićević 11, Lukić, Stepanović (libero). Nije igrala: Đorđević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.