Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Zvezda porazom započela polufinalnu seriju

Izvor: OK Crvena zvezda

Porazom u Novom Sadu odbojkaši Crvene zvezde započeli su polufinalnu seriju plej-ofa BPŠ Superlige Srbije protiv Vojvodine NS seme. Novosađani su trijumfovali rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:23, 25:18.

Novosađani su poveli na početku meča sa 9:6, pa onda i 11:7, a naši odbojkaši su sa tri vezana poena, dva bloka Nikole Jovanovića i Aleksandra Andonovića, prišli na poen zaostatka. Potom je usledila serija Vojvodine na servis Stevanovića, pa je Kobiljski pri rezultatu 14:10 zatražio tajm aut. Domaći su poveli i sa 16:11, a Zvezdin strateg se odlučio da uzme i drugi tajm aut. Međutim, Novosađani su nastavili sa dobrom igrom i posle nove serije od tri poena poveli sa 21:14. Sačuvali su stečeno vođstvo i as servisom Mehića rešili set u svoju korist – 25:16.

Odbojkaši Vojvodine su serijom od 6:1 došli do vođstva od 12:8 na tehničkom tajm autu drugog seta. Zvezda nije uspevala da uhvati priključak, a Novosađani su došli do prednosti od pet poen 18:13. As servisom Nikole Pavlovića naši odbojkaši su smanjili na 20:17, pa je Osmankač zatražio tajm aut. Nastavio je Pavlović sa dobrim servisima, a sa dva bloka Lazara Dodića i Nemanje Mašulovića Zvezda je prišla na poen zaostatka. Blokovima Andonovića i Mašulovića naša ekipa je stigla do izjednačenja i set uvela u neizvesnu završnicu 22:22. Domaći prvi stižu do set lopte koju su iskoristili i poveli sa 2:0 – 25:23.

Početak trećeg seta obeležili su Novosađani koji su poveli sa 8:4. Nakon tehničkog tajm auta usledila su još dva poena Vojvodine koja je imala prednost od 14:7. Dva vezana asa Stevanovića donela su “lalama” ubedljivo vođstvo od 22:13. Naši odbojkaši su potom osvojili naredna četiri poena, dva blokovima Dodića i Mašulovića. Vojvodina ipak dolazi do šest meč lopti i as servisom ostvaruje pobedu na početku polufinalne serije – 25:18.

U timu Crvene zvezde istakao se Lazar Dodić sa 14 osvojenih poena. Nemanja Mašulović je osvojio 9 poena.

Ekipa koja prva dođe do tri pobede obezbediće plasman u finale plej-ofa BPŠ Superlige Srbije. Druga utakmica je na programu u petak 16. marta u 18 časova u Novom Sadu.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:16, 25:23, 25:18)
Rezultat u polufinalnoj seriji: 1:0

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Gledalaca: 350. Sudije: Goran Gradinski i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 78 minuta.

VOJVODINA: Simić 7, Vučićević, Stanković 1, Stevanović 8, Kujundžić 11, Peković (libero), Mehić 19, Šormaz, Todorović 4, Suhinjin 6. Nisu igrali: Vemić, Perić. Trener: Nedžad Osmankač.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Tadić, Stoković, Gmitrović 1, Mašulović 9, Petrović 1, Nejić 4, Jovanović 4, Dodić 14, N. Pavlović 2, Andonović 6, D. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.