Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Zvezda slavila u Šapcu

Izvor: Blic.rs

Vaterpolisti Crvene zvezde nastavili su da pružaju blistave partije u Regionalnoj A2 ligi, pošto su u 16. kolu ubedljivo savladali Šabac u gostima sa 10:4. Tako su zadržali maksimalan učinak, jer od početka sezone ne znaju za kiks.

Crveno-beli, čiji je “Blic” medijski sponzor, u Šapcu su zaigrali kao što to inače rade tokom cele sezone – dominantno. Domaćin je imao imperativ pobede na ovom meču, kako bi zadržao šanse za baraž za ulazak u viši rang, pa je u prvoj četvrtini i poveo sa 3:1.

Ipak, tada je došlo do velikog buđenja ekipe Dejana Savića, koja je do kraja meča prosto samlela protivnika. Do poluvremena je izjednačila na 4:4, a do kraja je vezala još šest golova u seriji i došla do lagane pobede.

Bio je to 15. meč crveno-belih ove sezone u A2 regionalnoj ligi i 15. pobeda. Najefikasniji su bili Aleksandar Njegovan i Ognjen Stojanović sa po dva gola.