Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda odlučno ka tituli, Slavija ubedljivo poražena

Odigrana je prva utakmica četvrtfinala play off – a IHL lige, na ledu Pionira. Želje su ispunjene, očekivana opravdana. Seniori Zvezde pobedili su ekipu Slavije, rezultatom 6:2 ( 2:0, 2:1:, 2:1 ).

Već u proteku prve trećine, Zvezdini momci krenuli su u odlučnu borbu, te je Kerezović Nikola, na asistencije Daniel Michala Kluka Michala, koji je upisao svoju prvu asistenciju za svoj novi tim, kao jedan od dva nova pojačanja Zvezde, upisao prvi gol, koji je nekolilo minuta kasnije ispratio i Vučurević Nemanja  asis. Brkušanin Marko ), dok je u periodu između ova dva gola usledio niz isključenja, uglavnom naših momaka.

Drugi period Čuden Beno otvara golom za ekipu Slavije, čime smanjuje rezultatsku prednost Zvezde. Ipak, Đumić Mirko (asis. Buchkin Mikhail, Kluka Michal ) ne dozvoljava da tako dugo i ostane, pa postiže treći gol za Zvezdu i time vraća svoj tim na prednost od dva gola. Kako bi osigurali svoju prednost, još jedan gol ide na konto Zvezde, ovoga puta od Buchkin Mikhaila ( asis. Đumić Mirko, Kostev Lon Georgii, koji je takođe pojačanje Zvezde ). Ovim rezultatom sa tri gola prednosti, naši momci ulaze u poslednji period igre.

Da izbor nije pao na loše hokejaše, govori činjenica da je pored dve asistencije, u startu poslednje trećine, Kluka Michal ( asis. Sefič David, Vučurević Nemanja ) postigao i svoj prvi gol u timu. Ipak, Glavan Gal ( asis. Pušenjak Jan )  drugim golom za ekipu Slavije pokušava da mu parira, nepuna dva minuta kasnije. Nakon brojnih isključenja sa obe strane, Đumić Mirko ( asis. Sefič David, Szabadoš Robert ) osigurava poziciju Zvezde šestim golom tima, rame uz rame sa Novaković Petrom, koji postiže sedmi gol Zvezde, međutim, isti biva poništen.

Dakle, iza nas je utakmica koju je Zvezda ubedljivo dobila, a naredna je 7.3. kada će Slavija imati priliku za revanš kod kuće, dok se nadamo da ćemo slaviti kao i večeras.