Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Zvezda slavila u Kragujevcu posle pet setova

Izvor: OK Crvena zvezda

Trijumfom protiv Radničkog u Kragujevcu rezultatom 2:3, po setovima 23:25, 25:22, 25:20, 20:25, 9:15 odbojkaši Crvene zvezde su okončali ligaški deo takmičenja u BPŠ Superligi Srbije.

Posle uvodnog odmeravanja snaga Radnički je sa tri vezana poena na predah otišao sa vođstvom od 12:10. Zvezda je u nastavku osvajala poene u serijama. Nakon as servisa Aleksandra Gmitrovića je povela sa 13:14, a posle bloka Nikole Petrovića sa 14:16. Kragujevčani dolaze do izjednačenja 18:18, a Kobiljski reaguje tajm autom. Ipak, domaći vezuju još dva poena i preokreću rezultat u svoju korist. Poenima Gmitrovića i Danila Pavlovića Zvezda poravnava rezultat, a potom sa tri vezana poena dolazi do dve set lopte. Drugu je iskoristio kapiten Gmitrović da dovede naš tim u vođstvo – 23:25.

Na početku drugog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu. Crveno-beli su na tehničkom tajm autu imali minimalnu prednost. Kragujevčani dolaze do vođstva od 18:15, ali odbojkaši Crvene zvezde im ne dozvoljavaju da odmaknu i u završnici Radnički ulazi sa vođstvom od 20:19. Međutim, domaći vezuju tri poena i dolaze do tri set lopte. Drugu koriste za 1:1 – 25:22.

Izabranici Dragana Kobiljskog su na polovini trećeg seta, na servis Danila Pavlovića, vezali tri poena za 10:14. Domaći su postepeno smanjivali razliku da bi izjednačili na 16:16. Serijom od 5:1 Radnički je preokrenuo rezultat u svoju korist 21:18, a Zvezdin trener je u tim momentima iskoristio oba tajm auta. Greškama u završnici naši odbojkaši su olakšali domaćinu da dođe do vođstva u setovima – 25:20.

Vodila je Crvena zvezda posle sjajnog početka, sa 1:6, pa 3:8, ali Radnički serijom od pet poena dolazi do izjednačenja. Asom Nikole Petrovića posle tehničkog tajm auta crveno-beli su poveli sa 10:13. Ipak, Radnički preokreće i stiže do vođstva od 17:15. Bilo je 20:17 za domaće kada je krenula sjajna serija naših odbojkaša. Odličnom igrom na mreži kada su serijom od osam poena, od čega četiri blokom, odbojkaši Crvene zvezde došli do izjednačenja i uveli meč u peti set – 20:25.

Sa dva vezana bloka Nemanje Mašulovića crveno-beli su poveli sa 1:3, a potom su svoje vođstvo postepeno uvećavali. Na promeni strana naša ekipa je vodila sa 4:8, a seriju poena produžili su Milutin Nejić i Lazar Dodić. Nakon bloka Dodića Zvezda je povela sa 5:12. Sedam meč lopti našoj ekipi je doneo Danilo Pavlović, treću su crveno-beli iskoristili i trijumfovali sa 9:15.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bili su Danilo Pavlović i Aleksandar Gmitrović sa po 14 osvojenih poena.

Crveno-beli su nakon trijumfa u Kragujevcu trenutno na 3. mestu na tabeli, ali će tek nakon završetka ostalih mečeva 18. kola saznati sa koje će pozicije u četvrtfinale plej-ofa i ko će im biti protivnik.

Odbojkaše Crvene zvezde u subotu 3. marta od 16 časova očekuje finalni meč Kupa Srbije protiv Novog Pazara u Lajkovcu.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 2:3(23:25, 25:22, 25:20, 20:25, 9:15)

Kragujevac – Dvorana: SH Jezero. Gledalaca: 250. Sudije: Đorđe Zelenović i Tomislav Popović. Trajanje meča: 127 minuta.

RADNIČKI: Glavinić 18, Veljović 2, Goić 11, Žugić 12, Pejčić, Stevanović 21, Matić 5, Pantelić (libero), Opačić, Krstić 2. Nisu igrali: Pantović, Radivojević. Trener: Saša Stefanović.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković, Gmitrović 14, Mašulović 8, Petrović 4, Nejić 9, Jovanović 5, Dodić 2, N. Pavlović 4, Andonović 2, D. Pavlović 14. Nije igrao: Tadić. Trener: Dragan Kobiljski.