Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Crveno-bele izgubile u Subotici

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su u poslednjem 18. kolu BPŠ Superlige Srbije od Spartaka u Subotici rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 17:25, 25:23, 25:23.

Na početku meča ekipe su se smenjivale u vođstvu. Na tehničkom tajm autu domaće su imale minimalnu prednost, ali crveno-bele uspevaju da preokrenu. Posle bloka Sare Vučićević i as servisa Milice Tasić Zvezda je povela sa 14:17. Posle greške Subotičanki bilo je 15:19, a potom i 16:20 za naš tim. Sa tri vezana poena Spartak smanjuje na samo poen zaostatka. Vrlo brzo domaće dolaze do izjednačenja, a potom nakon dva vezana asa Prolićeve i do vođstva od 24:22. Prvu set loptu za Spartak je neutralisala blokom Milka Stijepić, ali su domaće iskoristile drugu priliku da povedu – 25:23.

Zvezda je odlično započela drugi period igre. Sjajnim servisima Milice Tasić i Božice Marković naša ekipe je povela sa 1:5. Nakon serije od pet poena na servis Bojane Milenković Zvezda je vodila sa 3:11. Sa nova četiri poena u nizu izabranice Aleksandra Vladisavljeva dolaze do dvocifrene prednosti 6:16. Spartak uzvraća serijom od pet poena, posle čega Zvezdin strateg uzima tajm aut. Crveno-bele prekidaju seriju domaćih i sa tri poena u nizu ponovo dolaze do ubedljivog vođstva (11:19). Zvezdine dame su sačuvale prednost, došle do osam set lopti, a drugu je iskoristila Milka Stijepić da izjednači rezultat u setovima – 17:25.

Na polovini trećeg seta Subotičanke su nanizale četiri poena i povele sa 12:8. Novom serijom od 4:1 kada je u bloku bila neprelazna Živanovićeva Spartak dolazi do prednosti od 17:12. Crveno-bele na servis Milke Stijepić prilaze na 20:18, a posle as servisa Sare Vučićević naše odbojkašice stižu do izjednačenja 22:22. Posle tajm auta domaćih Mila Đorđević dovodi Zvezdu u vođstvo, ali Spartak sa tri vezana poena preokreće i ponovo dolazi do vođstva u setovima – 25:23.

Uvodni minuti četvrtog seta pripali su Spartaku koji je poveo sa 8:3. As servisom Milenkovićeve Zvezda smanjuje na 8:5, a potom odličnim servisima Katarine Čanak i poenima Milice Tasić crveno-bele dolaze do izjednačenja 9:9. Domaće se ponovo rezultatski “odlepljuju” dolaze do vođstva od 13:10, potom i 15:11, a onda nakon bloka Marićeve i do 18:13. Zvezda je u serijama osvajala poene, a u samoj završnici naša ekipa prilazi na 22:21. Domaće stiču dve meč lopte, prvu spašava Stijepićeva, ali drugu su Subotičanke iskoristile i trijumfovale sa 25:23.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Milka Stijepić sa 16 poena, dok je Bojana Milenković osvojila 12.

Porazom u Subotici odbojkašice Crvene zvezde su zakomplikovale stanje na tabeli pred plej-of i u zavisnosti od rezultata ostalih mečeva biće poznato sa koje će pozicije u četvrtfinale i ko će im biti protivnik.

Naredne subote 3. marta Crvenu zvezdu očekuje finale Kupa Srbije u Lajkovcu kada će se u borbi za trofej boriti protiv domaćeg Železničara.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:23, 17:25, 25:23, 25:23)

Subotica – Dvorana: HS “Dudova šuma”. Gledalaca: 250. Sudije: Goran Gradinski i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 110 minuta.

SPARTAK: Jović 11, Rajlić 20, Marić 5, Čičić 2, Prolić 15, Jegdić (libero), Momković 1, Batinić, Živanović 13. Nisu igrale: Čavlin, Ilić. Trener: Vladimir Kapriš.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 4, Stijepić 16, Đurić 2, Marković 4, Milunović, Đorđević 3, Milenković 12, Tasić 8, Vučićević 7, Lukić, Stepanović (libero). Nije igrala: Sekulić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.