Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Poraz u Zagrebu

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde poražene su u zaostalom meču 2.kola WABA Superlige u Zagrebu od Medveščaka, 72-58 (25-14, 19-18, 10-15, 18-11).

Medveščak je serijom 11-2 uspeo da kontroliše situaciju na parketu, a zahvaljujući veoma raspoloženoj Ivi Borović i da održi dvocifrenu prednost. Na kraju prvih deset minuta Zagrepčanke su vodile 25-14.

I u drugom periodu Medveščak je kontrolisao dešavanja i imao konstantnu prednost dvocifrenom razlikom. U dva navrata je razlika iznosila i 16 poena, ali su uspele crveno-bele do kraja poluvremena da smanje na 10, 42-32.

U trećoj deonici Medveščak je bio nadomak prednosti od 20 poena, ali je Zvezda zaigrala dosta bolje i serijom 11-0 spustila razliku ispod 10 poena pred ulazak u poslednjih 10 minuta, 54-47. Dosta čvršćom igrom u odbrani Zvezda je uspela da nametne svoj ritam i ne dozvoli protivniku da postigne koš punih 6 minuta.

Ipak, na startu poslednjeg kvartala Medveščak je serijom 7-0 prelomio utakmicu u svoju korist i naneo Zvezdi četvrti poraz u sezoni. Nakon trojke Mine Đorđević usledio je period od tri minuta bez koša na obe strane, a crveno-bele nisu uspele da se vrate u meč do kraja, 72-58.

Najefikasnija je bila Mina Đorđević sa 15 poena, Ivana Katanić je postigla 14.

Već sutra u okviru 18.kola domaćeg prvenstva Zvezda igra protiv Radivoj Koraća.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 14 (5sk), Stjepanović 5 (9sk 5as 2ukl), Prlja 2 (2sk 3as 2ukl), Bogićević 9 (4sk 5ukl), Zukanović, A.Katanić 2 (3sk 5as), Đokić, Naumčev 6 (2sk), Bojović 2, Čubra, Đorđević 15 (3sk 2ukl), Jovanović 3.