Хокеј Хокеј/Извештаји

Zvezda pobedila Bled u izuzetno aktivnoj utakmici

Zvezdina selekcija U18 danas je na ledu Dvorane Bled, odigrala #97 utakmicu u punom sjaju koji nosi ovaj hokejaški tim Srbije. Pred svega četrdesetpet gledalaca, pobedili su ekipu HK MK Bled, rezultatom 6:5 ( 0:2, 5:1, 0:2, 1:0).

Prva trećina utakmice nije igrana uz nagoveštaj da će Zvezdini momci ‘pokazati zube’, te je okončana rezultatom 2:0 u korist Bleda. Golove za protivnički tim postigli su Gomboc Luka ( asis. Borse Tim ) i Konc Gašper u svega dva minuta razmaka.

Ipak, posedujuću snagu i ogromnu volju, Zvezdini momci su pokazali u drugom periodu, iz kojeg su sa leda sišli praćeni velikim učinkom od čak pet postignutih golova. Niz je započeo Anđelković Vasilije ( asis. Mitrović Igor ) već u trećem minutu igre, da bi svega dva minuta kasnije, njih dvojica zamenili uloge i upisali još jedan gol svom timu. Tri minuta kasnije, golom ih prati i Popović Mateja ( asis. Tharakan George, Dragović Marko ). Ovaj niz na kratko prekida Gomboc Luka ( asis. Mahlovec Marvel, Tušen Aljoša ), što izgleda dodatno motiviše naše momke, pa tek u deset sekundi razlike Popović Mateja ( asis. Dragović Marko ) dodaje još jedan gol na naš konto, dok će i sam Dragović Marko postići još jedan istog minuta igre uz asistencije Šaljić Vuka i Vuković Mateje.

Poslednji period utakmice obeležen je golom Gomboc Luke ( asis. Borse Tim, Slivnik Luc ) , a svega tri minuta pred kraj, Konc Gašper ( asis. Pretnar Aljoša ) postiže gol kojim izjednačava rezultat na 5:5.

U produžecima, Tharakan George uspeva da prevagu okrene na našu stranu, te se ova izuzetno aktivna utakmica završava pobedom Zvezde.

Napredna utakmica igra se protiv Hk Slavija Junior, 11.2.2018. na ledu dvorane Pionir.