Хокеј Хокеј/Извештаји

Seniori Zvezde večeras pobedili Celje

Seniori SKHL Crvena zvezda odigrali su 110. po redu utakmicu u okviru IHL lige, u gostima, upravo protiv HK ECE Celja, koju su i proslavili pred stotinu gledalaca, rezultatom 3:1 ( 0:0, 1:1, 2:0 ).

Dok je prvi period utakmice odigran bez ijednog gola, ujednačene snage, oba tima su počela pokazivati koliko u devetom minutu druge trećine, kada prvi gol na utakmici postiže Sefič David ( asis. Đumić Mirko, Buchkin Mikhail) ). Sedam minuta bilo je potrebno igraču ekipe Celja, Ogrizeg Aljaža ( asis. Rakanovič Davor, Leber Rok ) da postigne gol i tako izjednači rezultat, čime timovi ujednačenih pozicija ulaze u poslednji period utakmice. Prevaga je, na sreću, bila u korist naših momaka, te šestog minuta ovog perioda, Sabadoš Robert ( asis. Rabković Arsenije ) upisuje na naš konto još jedan gol, koji  Podunavac Pavle ( asis. Sefič David ) prati svojim golom.

Prema rečima, upravo Sabadoš Roberta, nakon poslednjeg poraza od ekipe Triglava, momci su i pokazali da nisu demotivisani, te da i te kako mogu upisivati nove pobede, sa ciljem povratka na drugo mesto IHL tabele, sa koje su spali na treće. Već 3.2.2018., na ledu hale Pionir, momci će izaći na megdan ekipi HDK Maribor.