Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Trijumf crveno-belih u Novom Pazaru

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su veoma značajnu pobedu u Novom Pazaru. Crveno-beli su u 13. kolu BPŠ Superlige Srbije savladali Novi Pazar sa 2:3, po setovima 25:16, 23:25, 25:16, 16:25, 19:21.

Naši odbojkaši su prikazali veoma dobru igru i na kraju su sasvim zasluženo slavili nanevši domaćinu drugi poraz u prvenstvu. Ovom pobedom izabranici Dragana Kobiljskog su uhvatili priključak za ostalim ekipama u sredini tabele i najavili veliku borbu za što bolji plasman pred plej-of.

Već na samom početku meča crveno-beli su imali veliki zaostatak za domaćinom koji je poveo sa 7:1. U tim trenucima Kobiljski je iskoristio oba tajm auta pokušavajući da razmrda svoju ekipu. Na tehničkom tajm autu bilo je 12:6, a nakon tri vezana poena u završnici i 21:13 za Novi Pazar. Blokom Hamzagića domaći su poveli sa 25:16.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u drugom setu. Vodili su naši odbojkaši sa 5:8, pa 6:10, ali su domaći uspeli da serijom od četiri poena izjednače na 11:11. Preokrenuo je Novi Pazar rezultat u svoju korist i poveo sa 17:15, nakon čega je Kobiljski zatražio tajm aut. Milutin Nejić je potom doneo izjednačenje našem timu, a Novi Pazar je dobrom igrom na mreži ponovo došao do prednosti (20:18). Crveno-beli su sa dva vezana poena Nikole Pavlovića izjednačili, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Blokom Nemanje Mašulovića crveno-beli su stigli do novog izjednačenja 23:23, a onda je Nejić prvo doneo set loptu, da bi potom i izjednačio rezultat u setovima – 23:25.

Slično kao i u prvom setu, Novi Pazar je na početku trećeg perioda poveo, prvo sa 6:2, a potom i 10:5. Serijom od 5:1 domaćin je došao do ubedljive prednosti 15:7, a onda je Kobiljski iskoristio i drugi tajm aut. Pokušavali su naši odbojkaši da se vrate u igru, a posle as servisa Nemanje Mašulovića smanjili su na 18:13, ali je novom serijom od 5:1 domaćin otklonio sve dileme i poveo sa 23:14. Sačuvali su devet poena prednosti i ponovo poveli – 25:16.

Crvena zvezda je imala spreman odgovor. Iako je na samom startu Novi Pazar ponovo stigao do vođstva od 4:1, crveno-beli su ubrzo izjednačili (5:5). Serijom od 1:6 naši odbojkaši prave preokret i dolaze do vođstva od 7:11. Blokom Mašulovića Zvezda je povisila na 10:15, pa su domaći iskoristili tajm aut. Na servis Mašulovića naša ekipa je vezala šest poena i došla do dvocifrene prednosti (12:22). Posle as servisa Nikole Petrovića Zvezda stiže do 11 set lopti, ali tek četvrtu koristi Nikola Pavlović i donosi izjednačenje – 16:25.

Peti set je doneo i velika uzbuđenja. Novi Pazar je poveo sa 5:3, ali je naš tim uzvratio. Asom Mašulovića Zvezda stiže do izjednačenja, a Nikola Pavlović je doneo minimalnu prednost na promeni strana. Igralo se poen za poen, a posle greške domaćina crveno-beli su poveli sa 10:12. Lazar Dodić je sačuvao stečenu prednost našem timu, a nakon greške domaćih Zvezda je imala dve meč lopte. Međutim, domaći su uspeli obe da neutrališu i izjednače, a onda i nakon bloka Dace dođu do svoje prve meč lopte. Dodić je uspeo dva puta da spreči slavlje domaćina, a Zvezda nakon nove greške Novog Pazara dolazi do treće prilike, a potom i četvrte. Ni njih naši odbojkaši nisu iskoristili. Nikola Petrović našoj ekipi donosi petu meč loptu koju iz bloka koristi Nemanja Mašulović za slavlje Zvezdinih odbojkaša – 19:21.

U timu Crvene zvezde istakli su se Milutin Nejić sa 17 i Nemanja Mašulović sa 16 osvojenih poena. Sjajnu partiju pružio je i tehničar Nikola Petrović koji je dodao 7 poena, kao i Lazar Dodić sa 12 i Danilo Pavlović sa 10 poena.

Narednog vikenda u 14. kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena zvezda dočekuje Ribnicu iz Kraljeva.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:16, 23:25, 25:16, 16:25, 19:21)

Novi Pazar – Dvorana: SSU Pendik. Gledalaca: 800. Sudije: Đorđe Zelenović i Tomislav Popović. Trajanje meča: 117 minuta.

NOVI PAZAR: Vukašinović 16, Sretenović, Polomac 13, Zatrić, Daca 5, Zuković (libero), Radosavljević 20, Simić, Vilimanović 3, Prušević 1, Hamzagić 22. Nije igrao: Božović. Trener: Hamza Zatrić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Stoković, Gmitrović 7, Mašulović 16, Petrović 7, Nejić 17, Jovanović, Dodić 12, N. Pavlović 3, Andonović 3, D. Pavlović 10. Nije igrao: Tadić. Trener: Dragan Kobiljski.