Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezdine dame slavile u Beočinu

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

KKŽ Crvena zvezda savladao je ŽKK Beočin u 13.kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije 69-60 (15-19, 12-16, 22-12, 20-13), i tako nastavio pobednički niz koji sada broji 13 utakmica.

Trener Dragan Vuković nije mogao da računa na Ivanu Katanić zbog povrede, a njeno odsustvo se osetilo i u Beočinu. Beočin je pružio najveći otpor Crvenoj zvezdi u dosadašnjem toku šampionata, ali je na kraju kvalitet presudio u korist osvajača duple krune.

Ekipa Beočina pojačana Irenom Matović je veoma motivisano ušla u meč i pokušala da iznenadi šampiona nakon duela protiv Montane. Iskoristio je domaćin seriju 12-3 i do 5.minuta utakmica stvorio prednost koju je čuvao sve do trećeg kvartala.

Crvena zvezda je serijom od devet vezanih koševa prišla na samo jedan poen minusa, ali je Dunđerski trojkom donela 19-15 Beočinu za kraj prve četvrtine.

Beočin je serijom 12-0 došao do dvocifrene prednosti sredinom drugog perioda igre, diktirao tempo igre, Zvezda u kontraritmu, šest minuta bez poena. Na kraju poluvremena Beočin je vodio 35-27, novom trojkom Sanje Dunđerski.

Uspešno su branili stečenu prednost devojke iz Beočina ali sredinom treće četvrtine Zvezda je serijom 8-0 preuzela prednost kombinovanim poenima Bogiće i Stjepanović, a Mina Đorđević je poentirala u poslednjim sekundama za 47-49.

Poslednjih deset minuta su doneli rasplet utakmice. Crveno-bele su vrlo brzo došle do dvocifrene prednosti (53-63), a u penal završnici Aleksandra Katanić je postavila konačnih 60-69.

Mina Đorđević najefikasnija sa 20 poena, uz 9 uhvaćenih lopti. Dabl-dabl Snežane Bogićević – 16 poena, 11 skokova. Biljana Stjepanović je bila jedan skok daleko od dabl-dabl ostvarenja, 16 poena i 9 skokova. Kod domaćina su se istakle Adamović sa 18 poena, Gvero je postigla 15, a Matović i Dunđerski po 9 .

Zvezda u narednom kolu dočekuje , a pre toga putuje u Zagreb na meč 2.kola WABA Superlige protiv Medveščaka.

KKŽ Crvena zvezda: Stjepanović 16 (9sk 2blk), Tešić, Prlja 1 (2sk 3as 5ukl), Bogićević 16 (11sk 2as), Zukanović, A.Katanić 6 (6sk 2as 2ukl), Đokić 8 (3sk 4as), Naumčev (3sk), Bojović 2, Čubra, Đorđević 20 (9sk 3ukl), Jovanović 8 (4sk).